banner851

banner614

TEDAVİ OLAMAYACAĞIM ENDİŞESİNE KAPILANLAR DİKKAT!

17 günlük tam kapanma kararının ardından bu süre zarfında hastaneye gidemeyeceğini düşünen vatandaşlar hastanelere akın etti. Hastane koridorlarında yoğunluk oluşurken sosyal mesafe sıklıkla ihlal edildi.

banner619
Düzce 27.04.2021, 12:02 28.04.2021, 17:36
2490

Yeni tip koronavirüsle mücadelede günlük vaka sayısının 5 binin altına çekilmesinin hedeflendiği Türkiye’de 29 Nisan itibariyle 17 günlük ‘tam kapanma’ dönemi başlıyor.

Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından kapanmaya denk gelen günlerde randevusu ve kontrolü olan vatandaşlar tedavi olamayacakları endişesiyle hastanelere akın etmeye başladı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde poliklinikler önlerinde sıra bekleyen vatandaşlar koridorlarda uzun kuyruklara neden oldu. Doktor muayene odalarının kapılarında zaman zaman yığılmalar meydana gelirken salgınla mücadelenin üç temel kuralından olan sosyal mesafenin sıklıkla ihlal edildiği görüldü.

Salgının yayılım hızının düşürülmesi amacıyla 3 gün sonra başlayacak olan tam kapanma dönemi öncesinde hastanelerden gelen bu görüntüler tedirgin etti.

HASTANELER TAM KAPANMADA AÇIK OLACAK

Hastanelerde son durum böyleyken ‘Tam kapanmada hastaneler açık olacak mı?’ sorusu da merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma dönemindeki usul ve esaslarla ilgili genelgesine göre kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, dişçiler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak. Buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler yasaktan muaf olacak.

Bu kurumlardan hizmet alacak olan vatandaşlar durumu belgeleyerek evi ile gideceği sağlık kurumu arasında yasaktan muaf sayılacak.  Hal böyleyken Vatandaşların ‘tedavi olamayacağım’ endişesine kapılmasına gerek bulunmuyor.

banner844
Yorumlar (7)
Bu ne hal ? 5 ay önce
Corona kaynıyor şu görüntüye bakar mısın ? Yazık yazık eskiden hastanelerde kuyruklar bekliyorduk diyenler bu görüntüleri görmüyorlar mı ? Yıl 2020 hatırlatırım.
Duzceli 5 ay önce
Bu sağlık camiası bunları asla unutmayacak o koltukları boş meşgul edenler sıkıntıları görmez den gelenler şunu bilin ki seçime kadar ötesini hayal bile etmeyin bu net
HLK. 5 ay önce
yasin yılmaz istifaa..Riskle çalışana esneklik yok risksiz yerlere esneklik..Avrupa bizi kıskanıyo..Birde hiç vermediğiniz parayı verdik diyolarya bu AKP tamamen yalan Rüzgarı..Allah sizi gösterecek 2023 ü...
Ahmet 5 ay önce
tam kapanma degil bu memurlar yatiyor isciker calisiyor kimisine kiyak bildigin haftasonu yasagi gibi aon oyunlar bunlar 2023 te degisicek hersey
luizao 5 ay önce
Hani 30 yil once kuyruk vardi hastde bu ne simdi beyni olmayanlar gormuyo mu bunu..
buminhan 5 ay önce
Başta Bakan Sağlık müd. Tüm Sağlık yöneticileri ve yetkili sendikacılar tamamen sağlıkcıdan ayrıldılar..Ne esnek çalışma var ne para var..Niyazı olma durumlarındayız..Hepsi istifa etsin..
DÜZCELİ 5 ay önce
BURA O YA ŞU DÜZCELİLERE HASTANEYE GİDİYORSUN KOLİDORDA SIKIŞ SIKIŞ YARINDA TEST YAPTIRIRSIN POZİTİF NE ALA TEDAVİ.