banner851

banner614

TEDAVİSİNE ANKARA’DA DEVAM EDİLECEK

banner619

Düzce’de COVİD-19 testinin pozitif çıkması üzerine Düzce Üniversitesi'nde tedavi altına alınan hasta, durumu ciddileşince çağrılan ambulans helikopter ile Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

banner846
Düzce 29.04.2021, 16:47 30.04.2021, 15:30
3931
banner844

Düzce’de yaklaşık 1 ay önce Covid-19 tanısıyla Düzce Üniversitesi’nde tedavi altına alınan 43 yaşındaki N.D. isimli kadın hastanın, 15 gün önce durumu ağırlaşınca yoğun bakım servisine alınarak tedavisine devam edildi.

Ancak hastanın akciğerleri ödem yapınca Sağlık Bakanlığı’ndan istenen ambulans helikopter ile Ankara Şehir Hastanesi Pandemi Servisi Yoğun Bakım ünitesine sevk edildi.

Hasta hakkında bilgi veren Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, "43 Yaşındaki hastamızın COVİD nedeniyle akciğerlerinde ödem oluştu. Cihaza bağlı olarak yaşamına devam ediyordu. İleri tetkik ve tedavisi için Ankara Şehir Hastanesi’nde yeri ayarlandı. Helikopter ambulansımızda geldi. Hepinizin bildiği gibi Sağlık Bakanlığımız her türlü ulaşım aracıyla bu topraklarda yaşayan herkese değer veriyor" dedi.

Hasta N.D'nin helikopter ile sevki sırasında yakınları dua ederken, helikopter mürettebatı ise tulumlarını giyerek kendilerini korumaya çalıştı.

(İHA)

Yorumlar (6)
İYİ 3 ay önce
ATMA ZİYAAA...
Büşra 3 ay önce
Allahım sen şifa ver Allah yardımcısı olsun Allah kızına eşine bağışlasın
N.D. 3 ay önce
Hayır yapılmıyor
Düzceli 3 ay önce
Şerefin ve namusun üzerine yemin eder misin? Her hasta aynı muameleyi görüyor mu? Geçen hafta bir amcamızı kaybettik kovid'den. Onun ambulans helikopteri niye gelmedi?
Kazım 3 ay önce
Aynı durumdaki her hasta için aynı uygulama yapılıyor mu?
Kitaba el bas 3 ay önce
Bu hastanın bir torpili olmadığına yemin eder misin yasin yılmaz?