banner851

banner955

TEK TESELLİ KUDUZA RASTLANILMAMASI…

Düzce’de sayıları giderek artan sokak hayvanları nedeniyle yaşanan tedirginlik, meydana gelen saldırı vakaları ile katlanıyor. Aralık ayında toplam 42 kişi ısırılarak yaralandı. Tek teselli kedi ya da köpeklerde kuduz hastalığına rastlanmaması oldu.

Düzce 23.01.2022, 11:30 23.01.2022, 11:00
5594
TEK TESELLİ KUDUZA RASTLANILMAMASI…

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, aylık faaliyet raporunu açıkladı. Buna göre; geride kalan aralık ayında hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmaları etkin şekilde gerçekleştirildi. 2021 yılı aralık ayı içerisinde 32 köyde 2 bin 830 adet büyükbaş hayvana şap aşısı, 4 köy ve 1 mahallede 99 adet büyükbaş hayvana sığır brusellozu, 2 köyde 352 adet küçükbaş hayvana koyun keçi vebası aşısı yapıldı.

5 mahallede 33 köpeğe ise koruyucu olarak kuduz aşısı uygulandı. Hayvan pazarının açık olduğu perşembe günlerinde hayvan pazarı içerisinde rutin denetimler yapılırken, herhangi bir bulaşıcı hastalığa rastlanmadığını bildiren müdürlük, bu doğrultuda hayvan pazarındaki il dışına hayvan nakil işlemlerinin de sekteye uğramadığı aktarıldı.

42 KİŞİ ISIRIKLARLA HASTANELİK OLDU

Rapora göre aralık ayında da saldırılar eksik olmadı. Düzce’de yine onlarca vatandaş sokak hayvanları tarafından ısırılmaları sonucu hastanelik oldu. İl genelinde meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 42 ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alındı. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durumun gözlenmediğini bildirdi.

Yorumlar (4)
silivri soğuk adımı boş s 11 ay önce
yav belediye kar yağar yol açamassın sokak hayvanları milleti yer yoksun millet aç susuz evinde ataşı yok yoksun sen ne iş yaparsın akp li belediye yemeğe mi geldiniz dünyaya. ondan sonra camı da cuma namazı çıkışı c.başkanı gibi demeç verirsiniz
deniz 11 ay önce
kusura bakmayın bunlar analiz içeriği olmayan ucuz haber. önemli olan sorunun kaynağını araştırmak, gazeticilik budur. örneğin bu hayvanlar neden saldırgan, açlar mı, ısırılan kişi taş mı attı, tekmeledi mi? işte gerçek gazetecilik bunların cevabındadır, halkı zavallı hayvnaları kışkırtmakta değil
Vatandaş 11 ay önce
Peki , burda sokak hayvanlarına karşı vatandaşların güvenliğini kim sağlayacak. Belediye ne gibi tedbirler alacak. İlla bir çocuğun köpek saldırısı sonucu ölmesimi gerek. Çocuklarımızı köpek korkusuna dışarıya cıkartamıyoruz.Belediye görevini yapsın.
Aziziyeli 11 ay önce
Isıran köpekleri vurun insana kasten saldıran köpek vurmak Günay değildir
Yeni Sayımız