banner851

banner614

TEPKİ ÇEKEN KARARDAN GERİ ADIM

Şikâyet ve sorunlarla gündemden düşmeyen Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Çocuk Acili’nin kapısına kilit vurmasıyla kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Konuyu Öncü Haber’in gündeme taşımasının ve Düzceliler’in karara ses yükseltmesinin ardından üniversite ve hastane yönetimi geri adım attı. Çocuk Acil Servisi’nde bir doktor görevlendirilerek yeniden 7/24 tedaviye dönüldü.

banner619
Düzce 13.08.2021, 18:26 15.08.2021, 12:33
2833

Özel hastaneleri aratmayan şekilde istenen paralar, yanlış uygulama iddiaları ve kapanan bölümlerle başarılarıyla değil sorunlarla gündemden düşmeyen Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Acil Servisi’nde çalışacak uzman hekim ve asistan doktor bulamayan yönetim, çareyi fakülte bünyesindeki bir aile hekimini görevlendirmekte bulmuş, ancak bu durum da hasta yakınlarının tepkisine neden olmuştu.

BAYRAMDA ACİLİN KAPISINA KİLİT VURULDU

Uzunca bir süre çocuk acile gelen hastaları bir aile hekiminin muayene ettiği hastanede, dekanlık makamının kararıyla COVİD-19 aşı ünitesiyle birlikte Çocuk Acili’nin de kapısına Kurban Bayramı süresince kapatılması kararı tepki çekmişti. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin’in imzaladığı kararda gerekçe olarak ‘bayramda tadilat yapılacak olması’ ibaresi yer alması da komik karşılanmıştı. Çocuklarını hastaneye götüren vatandaşlar ‘Çocuk Acili’ tabelası altındaki kilitli kapıyı görünce ne yapacağını şaşırmıştı.

HABERİMİZİN ARDINDAN GERİ ADIM ATILDI

Kurban Bayramı’nın ardındansa Çocuk Acili’nin sabah 08.00 akşam 17.00 şeklinde bir aile hekimiyle yalnızca gündüzleri hizmet vermeye başlaması kararı konuşulmaya başlamıştı. Öncü Haber’in hayati konuyu gündeme taşımasının ve Düzceliler’den gelen tepkilerin giderek büyümesinin ardından hastane ve üniversite yönetimi bu karardan geri adım attı.

BİR HEKİM GÖREV YAPIYOR

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinden görevlendirilme yapılarak aynı anda yalnızca bir hekim olacak şekilde Çocuk Acili’nde görevlendirme yapıldı.  Bayram tatilinin ardından Çocuk Acili yeniden adınaki ‘acil’e yakışır bir şekilde 7/24 hizmete başladı.

banner844
Yorumlar (4)
Esentepeli 1 ay önce
Ha bire araştırma hastanesini haber yapıyorsunuz Atatürk devlet hastanesinin hiç eksiyi yokmu sanki işiniz gücü araştırma hastanesi olmuş
Ziya 1 ay önce
Bolu da çocuk hastanesi var. Bizde servisi bile yok. Sahi biz ne zaman il olacağız.
MOTORCU 1 ay önce
KAPANMASI DAHA İYİYDİ HERYER PİSLİK İÇİNDE VE KARA SİNEK DOLU ÇOCUK ACİLİ. KENDİ ÇOCUĞUMU GETİRDİM YENİ YETME DOKTORLARIN ELİNDE DENEME TAHTASINA DÖNDÜ MAHVETTİLERİ ÇOCUĞU. ORDAN GÜNEŞ TIPA GÖTÜRDÜM.
Düzceli 1 ay önce
Öncü haber yakın zamanda üniversitenin pediatri bölümü tamamen kapanacak doktor kalmadı hocalar da devlete geçecek diyorlar Aslı var mıdır