banner851

banner955

TERAVİH NAMAZI 2 YIL ARADAN SONRA CAMİLERDE EDA EDİLECEK

Düzce’de 11 Ayın Sultanı Ramazan coşkusu yaşanıyor. Yarın akşam kılınacak Ramazan ayının ilk teravih namazı öncesinde il genelindeki 672 camide, Düzce Müftülüğü koordinesinde tüm hazırlıklar tamamlanırken, Koronavirüs salgını ile ilgili de önlemler arttırıldı.

Düzce 31.03.2022, 10:56
748
TERAVİH NAMAZI 2 YIL ARADAN SONRA CAMİLERDE EDA EDİLECEK

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı, yarın akşam kılınacak ilk teravih namazı ile başlayacak. İslam aleminin kutsal aylarından birisi olan yardımlaşma ve paylaşma ayı Ramazan için, Düzce’de tüm hazırlıklar tamamlandı.

Tüm dünyaya büyük bir kâbusu yaşatan Kovid-19 salgınında getirilen kısıtlamalar nedeniyle Ramazan ayında camilerde 2 yıldır teravih namazı kılamayan cemaat, yarın akşam teravih namazını eda etmek için, camilere koşacak.

 Düzce Müftülüğü koordinesinde, il genelindeki 672 camii Ramazan ayı için hazır hale getirdi. Özellikle Koronavirüs salgınına karşı camilerde tedbirler üst seviyelere çıkartılırken, cami cemaatleri sosyal mesafe kurallarına uygun ve maske takarak namaz kılacak. Bu konuda imamlar, görevli bulundukları camilerde cemaate namaz öncesi uyarıda bulunacak.

Düzce merkezde ilk teravih namazı, yarın akşam saat 20.50’de eda edilecek.    

Yorumlar (1)
halk 9 ay önce
o çoşku 1 hafta..bide bayramdan 1 gün önce..kimse kimseyi kandırmasın.herkesin orucu kendine..Ne abartttınız be..Allahın adaleti emrettiği gibi aynen.Neden onlaradanda böyle coşkuyla bahsetmiyorsunuz..Asıl sorgulanacak olan hak hukuk adalet haram..
Yeni Sayımız