banner851

banner955

‘TERZİHANE DIŞINDA ZARAR YOK’

Düzce'nin Doğanlı köyünde bulunan Kelebek Mobilya fabrikasında dün gece saatlerinde çıkan yangının oluşturduğu hasar, gün ağarınca ortaya çıktı. Fabrika çalışanlarının enkaz kurtarma çalışmaları sürerken, zarar gören alanlar havadan drone ile de görüntülendi.

Düzce 27.12.2021, 15:22
4923
‘TERZİHANE DIŞINDA ZARAR YOK’

Düzce merkeze bağlı Doğanlı mevkiinde bulunan Kelebek Mobilya fabrikasının tekstil bölümünde dün akşam saatlerinde çıkan ce çevre illerden de gelen itfaiye ekiplerinin çabasıyla söndürülen yangın büyük korkuya neden oldu.

Yangının fabrikada sebep olduğu hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Fabrikanın tekstil bölümünde başlayıp depo kısımlarına sıçrayan yangın sebebiyle fabrikanın arka kısmı tamamen kullanılamaz hale geldi. Çalışanların bölgede enkaz kurtarma çalışmaları sürerken fabrika havadan drone ile de görüntülendi.

‘Terzihane dışında zarar yok’

Öte yandan fabrikasının sahibi olan Doğtaş A.Ş.’den yapılan açıklamada, “Yangında Kumaş deposu ve Terzihane kısımları yangından  hasar görmüştür. Yangın sırasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmamıştır. Bugün itibarıyla hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Fabrikamızın tamamı sigorta kapsamında olup ekspertiz çalışmaları başlamıştır.

Yangın sonucunda Terzihane dışında üretim hatlarımızda zarar görülmemekle beraber, önlem amaçlı bir gün süreyle üretim durdurulmuştur. 28.12.2021 tarihinden itibaren tesisimizde üretim faaliyeti kaldığı yerden devam edecektir.” denildi.

banner844
Yorumlar (3)
Eksper ve sigorta 12 ay önce
Eksper ve sigorta açıklaması ve vurgusu, ertesi günün sabahında komik olmuş. Vatandaş olarak bana bile acaba dedirtti
CAN 12 ay önce
KOSKOCA FABRIKADA YANGIN SÖNDÜRME MUDAHALE EDMEK ICIN GEREKEN SU YOKMUDU YIDENE GECMIS OLSUN
Madur 12 ay önce
Çalışanlara ve sahiplerine geçmiş olsun
Yeni Sayımız