banner851

banner614

TIBBİ ATIKLAR ARTIK DÜZCE’DE BERTARAF EDİLİYOR

Düzce Belediyesi tarafından kısa sürede tamamlanarak Mayıs ayı içerisinde faaliyetlerine başlayan ve bölgeye hitap eden Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisinde, 3 aylık süreçte 195 ton tıbbi atık bertaraf edildi.

banner619
Düzce 06.08.2021, 12:00 06.08.2021, 11:30
648
TIBBİ ATIKLAR ARTIK DÜZCE’DE BERTARAF EDİLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan “Temiz Şehir Düzce” hareketi kapsamında 2021 yılı Şubat ayında yapımına başlanarak, Mayıs ayı içerisinde faaliyete geçen Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Düzce’deki büyük bir eksikliği tamamladı.Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında hastane ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere tıbbi malzeme kullanımı gerçekleşen tüm kurum ve özel kuruluşlardan toplanan tıbbi atıkların steril hale getirilmesine yönelik hizmet veren tesis, Düzce’de faaliyetlerini sürdüren kuruluşların tıbbi atıklarını toplamaya devam ediyor.Tesise, il genelinde 119 noktadan Mayıs ayı içerisinde 57 ton, Haziran ayı içerisinde 71 ton, Temmuz ayı içerisinde ise 67 ton olmak üzere toplam 195 ton tıbbi atık getirilerek bertaraf edildi.

DÜZCE’MİZE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kısa sürede faaliyete geçirdikleri tesisin, Düzce için ne denli önemli olduğunun önümüzdeki dönemlerde daha iyi anlaşılacağının altını çizdi.

Özlü, “Tıbbi atıkların gerek insan gerekse de çevre sağlığına verdiği zarar hepimizin malumu.

Bu çerçevede ilimize kazandırdığımız bu tesis ‘Temiz Şehir Düzce’ çalışmamızın bir karşılığı olarak çalışmalarını sürdürecek.

Düzce’mize büyük katkılar sağlayacak. Son 3 aylık dönemde 195 ton gibi bir atığı steril hale getirip bertaraf edilmesini sağladık.

Temiz Şehir Düzce çerçevesinde başlattığımız temizlik hareketi kent genelinde devam ediyor” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 1 ay önce
Tebrikler, gerekli bir tesis.
MIGHTY 2 ay önce
Tıbbi atık değil tıbbi çöplük.Yapacak başka bir fabrika bulunamadı da bu mu bulundu.Avrupa’dan diğer illerden artık tıbbi atıkları gönderirler ne de olsa dünyanın çöplüğüyüz