banner851

banner955

TIKANMALARA MÜDAHALE EDİLDİ, TEMİZ SU MÜCADELESİ VERİLDİ

Son yılların en yağışlı kış aylarını geride bırakan Düzce’de kentte toprak suya doyarken altyapı problemleri de beraberinde geldi. Belediye ekipleri yılın ilk 3 ayında alt yapıya yönelik çalışmalarına hız verirken kente su sağlayan ve debisi katlanan Uğur Suyu’nda da çalışma yürüttü.

Düzce 28.04.2022, 12:50
853
TIKANMALARA MÜDAHALE EDİLDİ, TEMİZ SU MÜCADELESİ VERİLDİ

Düzce, son yılların en yağışlı kış aylarını geride bıraktı. Yoğun karın etkili olduğu kentte toprak suya doyarken altyapı problemleri de beraberinde geldi.

Bu durum Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün ocak- nisan ayları verilerine de yansıdı.

TIKANMALAR TEMİZLENDİ

Yapılan açıklamaya göre aşırı yağışlarda tıkanan ızgaraların açılması ve temizlenmesi için yoğun gayret sarf edildi.

Bin 500 adet ızgara açma ve temizleme yapılırken kuka ile 2 bin 628 adet kanal açma hizmeti gerçekleştirildi. 3 aylık dilimi içinde bin 424 adet de vidanjör çekimi yapıldı.

UĞUR SUYU’NUN DEBİSİ ARTTI

Öte yandan yoğun yağışlar ve kar erimeleriyle kronik su probleminin hayata geçirilmesinin beklendiği kente su sağlayan Uğur Suyu’nun debisi katlandı ve renginde değişim yaşandı.

Müdürlüğe bağlı ekipler temiz su arıtma tesislerinde regülatör, kum filtreleme ve su alma yapılarını temiz tutmak için zor kış şartlarına rağmen çaba göstererek Düzcelileri susuz bırakmadı.

banner844
Yorumlar (2)
CAN 8 ay önce
DÜZCEDE GÖRÜNÜM OLARAK DIGER ILLERDEN COK GERI KALMIS MERKEZDE COK ESKI DÖKÜLEN BINALARLA DOLU COK CIRKIN GÖRÜNTÜLER DÜZCE BÖYLEMI MODERN OLACAK BERBART MODERN OLACAKSA ÖNCE O ESKI BINALARDAN BASLAYIN
Sema 8 ay önce
Hava ısındı sinek,böcek çogaldı. Biran önce ilaçlamalara da başlanmalı. Malum Düzce kanallarla çevrili. Daha sık ilaçlama yapılması lazım. Genelde mahalle aralarında ilaçlama yapılmıyor. Yaz günlerinde çok yetersiz.
Yeni Sayımız