banner851

banner614

TONLARCA ATIK KAMYONLARA YÜKLENDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün girişimiyle "Temiz Şehir Düzce" mottosuyla başlatılan temizlik kampanyası kapsamında denetimler aralıksız sürüyor. Küçük Sanayi Sitesi ve Hurdacılar Sitesi bölgesinde biriken moloz ve atıklar bertaraf edildi. Bölgeden toplanan atıklar iş makinaları yardımı ile kamyonlara yüklenerek bölge görüntü ve çevre kirliliğinden arındırıldı.

banner619
Düzce 16.01.2021, 12:35
1506
TONLARCA ATIK KAMYONLARA YÜKLENDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla başlatılan "Temiz Şehir Düzce" kampanyası kapsamında denetimler 7/24 esasına göre devam ediyor.

Havadan Drone yardımı ile taranan Düzce sokaklarında lastik yakan vatandaşlar tek tek tespit edilirken, muhtelif yerlerde belirlenen çöp yığınlarına da anında müdahale ediliyor.

İhbar ve şikayetleri de değerlendiren Düzce Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Küçük Sanayi Sitesi ve Hurdacılar Sitesi bölgesinde çevre ve insan sağlığı açısından tehlike arz eden toplam 25 kamyon atığı toplayarak bertaraf edilmesini sağladı.

GELİŞİ GÜZEL ÇÖP ATANLARA CEZA KESİLECEK

Çevre kurallarını hiçe sayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağının altını çizen  Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri; “Çevre ve insan sağlığı açısından Küçük Sanayi Sitesi içerinde ve hurdacılar sitesi çevresinde çevreye gelişi güzel atılan atıklar ve yapılan kaçak dökümlerin devam etmesi halinde 2872 sayılı kanun gereği yasal işlemler yapılacak.

Duyarlı vatandaşlarımızdan boş alanlara gelişigüzel döküm yapanları görmeleri halinde, atıkların çevreye zarar verecek şekilde döküldüğüne ilişkin ihbar ve bilgilendirmelerini yer, adres ve araç plakası içerecek şekilde 153 Beyaz Masa ve Düzce Belediyesi İhbar Hattına iletmesi önemle rica olunur” diyerek vatandaşları uyardı.

banner844
Yorumlar (1)
birisi 9 ay önce
Çok değil 1 ay sonra gelin yine aynı olur. Çünkü bu çöplerin çoğu hurdacıların beğenmeyip almadığı çöpler adamlar almayınca taşıyıcılar araçlarında yer olsun diye buraya boşaltıyor çoğu yakıyor. molozların çoğuda akınlar, sarayyeri ve arapçiftliğinde yapılan villaların arazilerinde üstünde bulunan yıkılan evlerin molozu