banner851

banner955

TOPLANTIYI İŞARET ETTİ: GÜZEL HABERLER PAYLAŞACAĞIZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, birtakım temaslarda bulunmak kentin eğitimdeki son durumunun masaya yatırılacağı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etmek için Düzce’ye geldi. Düzce Valiliği’ndeki toplantı öncesi açıklamalar bulunan Bakan Özer, Düzce’nin eğitimde her zaman iyi haberlerin geldiği bir kent olduğunu belirterek, “İhtiyaç duyulanlara ve eğitimin kalitesini arttırmak için neler yapılabileceğine de karar verip inşallah değerlendirme toplantısının ardından da sizlere güzel haberleri paylaşacağız.” dedi.

Düzce 01.03.2022, 10:47 01.03.2022, 14:40
3856
TOPLANTIYI İŞARET ETTİ: GÜZEL HABERLER PAYLAŞACAĞIZ
banner1032

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, birtakım temaslarda bulunup Düzce İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etmek üzere Düzce’ye geldi. Bakan Özer’in ilk durağı Düzce Valiliği oldu. Özer’i Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, protokol üyeleri ve ilçe milli eğitim müdürleri karşıladı.

‘Öğretmenlerimizin hemen hemen tamamı en az 2 doz aşısını tamamladı

Toplantı öncesi kameralar karşısına geçen Bakan Özer, “Yüz yüze eğitime aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın ve Bilim Kurulu’nun önerilerine harfiyen uyarak okullarımızı toplumdaki en güvenli olarak koruyarak, çocuklarımızı koruyarak yüz yüze eğitime kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Sıklıkla ifade ettiğimiz gibi bu süreçte bizim en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranı. En az 1 doz aşı olmuş öğretmenlerin oranı bugün itibariyle yüzde 94’e ulaştı. En az 2 doz aşı olmuş öğretmen oranımız ise yüzde 90. En az 3 doz oranımız ise yüzde 53. Bir de aşı olmayıp bağışıklık kazanan öğretmen oranını dikkate aldığımız zaman aslında eğitim sistemindeki 1.2 milyon öğretmenimizin hemen hemen tamamı en az 2 doz aşısını tamamlamış durumda.” dedi.

‘Bu dönemi de yüz yüze eğitimde tutarak nihayetlendireceğiz’

Yüz yüze eğitimde kararlılık mesajı veren Bakan Özer, “İnşallah kararlı bir şekilde bu dönemi de yüz yüze eğitimde tutarak nihayetlendireceğiz. Ben bu süreçteki fedakârlıklarından öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Hakikaten onlar sadece maskeleriyle ders anlatmadılar, aşı oranlarını yüksek tutarak tüm topluma örneklik teşkil ettiler. Öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz, kendilerine müteşekkiriz. Tüm ailelerimiz ve öğrencilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

‘Sizlere güzel haberleri paylaşacağız’

Düzce eğitiminin masaya yatırılacağı toplantı sonra Düzceliler’e müjdeler vereceğini belirten Bakan Özer, “Bugün Düzce’deyiz. Düzce’deki eğitimin mevcut durumunu, niteliğini nasıl arttırabileceğimizi hep birlikte değerlendireceğiz. Valimiz, milletvekilimiz, belediye başkanımızı il milli eğitim müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürlerimizle Düzce’deki eğitimin genel bir panoramasını çıkaracağız. Daha sonra da ihtiyaç duyulanlara ve eğitimin kalitesini arttırmak için neler yapılabileceğine de karar verip inşallah değerlendirme toplantısının ardından da sizlere güzel haberleri paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

‘Düzce’den eğitimle ilgili her zaman güzel haberler alıyoruz’

Düzce’nin eğitimde iyi bir noktada olduğunu belirterek gösterilen çabaya teşekkür eden Bakan Özer, “Düzce’den eğitimle ilgili her zaman güzel haberler alıyoruz. Ben sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Bu süreçteki koordinasyonu ve destekleri için. Sayın vekilimizle Ankara’da sürekli beraberiz. Sadece Düzce’de değil Türkiye’nin her tarafındaki ve özellikle kadınların eğitime katılımıyla ilgili tüm projeleri birlikte yürütüyoruz. Kendilerine müteşekkirim. Belediye başkanımıza çok teşekkür ederim. Düzce’de hem okul yapılacak arsaların temininde hem de onların içinin donatımında bizlere çok destek oluyorlar. Bu süreçleri başarıyla yürüten il milli eğitim müdürümüze, ilçe milli eğitim müdürlerimize ve okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.” sözleriyle açıklamalarını noktaladı.

Toplantı başladı

Ardından Valilik Toplantı Salonu’nda ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılacağı Bakan Özer’in başkanlık ettiği Düzce İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı başladı. Düzce’nin eğitimdeki son durumu, ihtiyaç ve talepler görüşüldüğü toplantının ardından yeniden kameralar karşısına geçecek olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, aldıkları kararları açıklayacak.  

Bakan Özer, açıklamanın ardından Düzce Belediyesi’ne giderek Başkan Dr. Faruk Özlü’yle bir araya gelecek. Bu ziyaretin ardından AK Parti Düzce İl Başkanlığı’na geçecek olan Bakan Özer ardından Düzce’den ayrılacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (8)
Ahmet Türkmenoğlu 8 ay önce
Boş boş konuşuyorlar. 84 milyonluk ülkenin dünya da ilk 500 e giren üniversite sayısı 2 milletin aklı ile dalga gelmesinler. Yalakalık meslek olmuş
Veliii 8 ay önce
Özel okulları unv.siteleri kapatınnilkonce..Herseyi parali yaptiniznokullarda egitim bitti..Oy moy yokkk..
şu yorumcular 8 ay önce
ne gerek vardı be akp en modern okullarla türkiyeyi donatmaya.en modern eğitim araçlarıyla eğitim yapmaya.her okula bilgisayar sınıfına ne gerek vardı.bu millet karatahtayı seviyor.kırık dökük okulları özledi.bilgisayar en lüx araçken her okula bilgisayar snıfı koymaya ne gerek var.bu millet yoklukta mutluydu sorsan.
Duzceli 8 ay önce
Okullardaki gevşeklik yüzünden çocuklar corona sınıflar karantinada.neden bahsediyor şu nuz önlemleri artırın canlar giderse sizde gidersiniz.
cash81 8 ay önce
işiniz gücünüz goy goy
Belediyeci 8 ay önce
AHKAM KESMEK KOLAY. DÜZCENİN EN İYİ ÖĞRENCİLERİNİN OKUMUŞ OLDUĞU FEN LİSESİNDE KUTUPHANE YAPILACAĞINDAN BAĞIŞ ADI ALTINDA HER ÖĞRENCİ VELİSİNDEN 500TL. İSTENMEKTEDİR.
Millet 8 ay önce
YA bırakın Allah aşkına... Merkeze bağlı eski mengencik köyünde tuvalet hala dışarıda mı? Cevap verin... Sene 2022 olmuş
oy moy yok 8 ay önce
Boşa zahmet etmişsin.Artık sizin eğitimlerinize inanmıyoruz..Avrupada ne özel okul ne özel hastane var..Türkiyeyi ne hale getirdiniz..Akepemee lere oy moy yok..
14
parçalı bulutlu