banner851

banner955

‘TOPLU TAŞIMA ZAMMINI BELEDİYE SÜBVANSE ETSİN’

Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Ender Çakar, mecliste toplu taşıma ücretleri için alınan zam kararıyla ilgili basın açıklaması yaparak bu zammın ‘kara kış desteği’ adı altında en az 1 yıl boyunca belediye tarafından sübvanse edilmesi talebinde bulundu.

Düzce 17.12.2021, 14:32 17.12.2021, 17:15
663
‘TOPLU TAŞIMA ZAMMINI BELEDİYE SÜBVANSE ETSİN’

Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Ender Çakar, mecliste toplu taşıma ücretleri için alınan zam kararıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Çakar, “Öncelikle Plan bütçe komisyonunda akabinde de Belediye  Meclisindeki  oylama sırasında ulaşım işinde Belediyenin iş ortağı olarak adlandırabileceğimiz araç sahiplerinin  asgari ücret artışı, sürekli hale gelen  mazot zamları, kasko fiyatları, lastik gibi ana maliyet kalemlerindeki fiyat artışları göz önüne alındığında, bilet fiyatlarına zam yapılması taleplerini mevcut piyasa koşullarında makul görüp araç sahiplerinin bu taleplerinin hakları olduğunu düşündük ve İYİ Parti grubu olarak onayladık. Buna göre tam bilet fiyatları 2,90 ‘dan 3,50 TL'ye öğrenci bileti fiyatları ise 1,85 TL’den 2.25 TL’ye çıktı.” dedi.

‘Kara kış desteği’ adı altında sübvansiyon teklifi

Yaşanmakta olan ekonomik bunalım döneminle yapılan bu zammın belediye tarafından sübvanse edilerek vatandaşa yansıtılmamasını talep ettiklerini belirten Çakar, "Bu talebimizin çıkış noktası da geçmiş yıllarda şehir içi ulaşım ile alakalı belediyenin yaşadığı zararda ifade edilen azalıştır. 2019 yılında Sayın Dr. Faruk Özlü’nün beyanına göre oluşan zarar, bugün mevcut kur artışı göz önüne alındığında yarı yarıya azalmış olmalıdır. Bu sebeple de hiç olmazsa 'kara kış desteği' adı altında en az 1 yıl oluşan bu fiyat artışının belediye tarafından sübvanse edilmesinin gerekliliğini ifade ve talep ettik.” ifadelerini kullandı.

‘Özlü’nün inisiyatif kullanacağına inanıyoruz’

Bu talepleriyle ilgili Başkan Özlü’den olumlu bir cevap beklediklerini kaydeden Çakar, 'Vatandaşın yaşadığı bunaltıcı ekonomik koşullara destek olunması adına sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediyenin de bu talebimize olumlu cevap vereceğini bekledik ve bu beklentimiz devam ediyor. Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün de bu noktada inisiyatifini kullanacağına ve halka bu zammı yansıtmayacağına inanıyoruz” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

banner844
Yorumlar (3)
Beçi Kooperatifi 12 ay önce
Sayın Çakar yapılan yüzde % 20 zam ülkenin gerçeklerinden tamamen kopmuş popülist siyasetin yansıması olup muhalif parti olarak bu işi yapan şoför esnafının günlük gelen mazot zamları ile batma noktasına hızla geldiğini sizlerde çok iyi biliyorsunuz bu konuda da biran önce yapılan zammın güncellenmesi ve de belediyenin her biniş icin destek vermesi şarttır.
Otobüsçü esnafı 12 ay önce
Taşımacılık yapan esnaf mazot alamaz duruma geldi hergün mazota zam zam zam ve gider artışlarından dolayı yakında arabalarını çalıştıramayacak duruma geldi
Erdoğan 12 ay önce
Kendi cebinden bir çay ismarlamayan Çakar ne büyük sözler öğrenmiş.
Yeni Sayımız