banner851

banner614

TOPLU ULAŞIMDA GERİ SAYIM BAŞLADI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de toplu ulaşımda kullanılmak üzere 100 adet otobüs alındığını ve buna ilaveten yıl sonuna kadar da 14 yeni otobüsün daha alınacağını söyledi. Düzce’de toplu taşıma adına hiçbir sorunun yaşanmayacağını belirten Başkan Özlü, “Sistemin oturması için okulların açılmasından 10 gün önce yani 21 Ağustos’ta Düzce’de toplu taşıma sistemi tamamen değişiyor.” dedi.

banner846
Düzce 24.07.2020, 14:47 25.07.2020, 11:56
7905
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Düzce’deki ulusal basın temsilcileri ve yerel basın mensupları ile düzenlenen kahvaltı programında, belediyenin toplu taşıma hizmetlerinde alınan radikal kararlara değindi. Düzce Belediyesi’nin toplu ulaşımda kullanılmak üzere Bursa’da yüzde yüz milli sermaye ile üretilen 100 adet otobüs alındığını kaydeden Özlü, Düzce’de toplu ulaşımda köklü değişikliğin olacağı sinyalini verdi. 
 

“Türkiye’de bu işi en iyi yapan kişilerle çalıştık”
Düzce Belediyesi’nin daha iyi toplu taşıma hizmeti verebilmesi için Türkiye’de bu alanda uzman kişilerle çalıştıklarını dile getiren Özlü, “Türkiye’de toplu taşıma sistemini en iyi kimler bilir diye geçen sene göreve başladığımda sordum. Bana birkaç isim söylediler. Bunlarla çalıştık. Yaklaşık 10 ay süren bir optimizasyon çalışması yaptık. Düzce’de günlük kaç kişi toplu taşımada bilet basıyor, önce bunu tespit ettik. Yoğunluk nerelerde oluşuyor, bunları tespit ettik. Hat optimizasyonu yaptık. Toplu taşıma sisteminde mevcut hatları gözden geçirdik. Öncelikle 90 dakika süren hatlarımız vardı. Onları kaldırdık. Artık en uzun hattımız 50 dakikadır.” diye konuştu. 

 

“Düzce’de toplu taşıma sistemi tamamen değişiyor”
Düzce’de toplu taşıma hizmetlerini en üst seviyeye çıkartmak için Belediye bünyesinde “Düzce Ulaşım A.Ş.” adında bir şirket kurduklarını ifade eden Özlü, “Zarardan kurtulmanın nedenlerini aradık. İlk olarak bizim otobüslerimizde yolcu sayıları çok az. Otobüslerimiz büyük. Ya yolcu sayısını arttırmamız gerekiyor ya da otobüsleri küçültmemiz gerekiyordu. Yolcu sayısını arttırmak kolay değil, Düzce’nin mevcut otobüs uzun maksimum 6 metre olmalıdır. Bunu Türkiye’nin farklı yerlerinde yapan İller var. Bir Yönetim kurduk. Adı Düzce Ulaşım A.Ş. Bu şirket ile ulaşımı yöneteceğiz. Bu şirket operasyonel bir şirkettir. Çok fazla kişi çalışmıyor. Maksimum 6-7 kişi çalıştıracağız. Hatlarda bir sıkıntı yaşandığında bu şirket duruma müdahale edecektir. Ama esas yeniliğimiz 114 Düzceliyi esnaf yapacak bir projedir. 114 esnaf Düzce’de otobüs aldı. İlk olarak 100 adet, yıl sonuna doğru 14 adet otobüs ilave edeceğiz. 100 adet otobüs satıldı. Yeni otobüslerimiz üretildi. Dün ben Bursa’daydım. 21 Ağustos günü Düzce’deki toplu taşıma sistemi tamamen değişiyor. Eski otobüslerin hepsini kaldırıyoruz, yerine 21 Ağustos’ta 114 adet otobüs ile yeni bir toplu taşıma sistemi gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (29)
duzceli 12 ay önce
yol yaptık diyip millete radar cezası yazarak geçinmeye başladınız bölünmüş yollara bir sürü giriş çıkış verip yolu köy yollarına cevirdiniz istediğinize yol verdiniz istemediginize de verilen yolu taşla örüp kapattınız. belediyenin araçları fahiş fiyattan kiraladığını tüm türkiye biliyor erkekseniz usulsüzlükleri sorgulayın beğenmedik değiştiriyoruz demeniz inandırıcı değil. samimiyseniz sorumluları adalet karşısına çıkarın herkes her şeyin farkında satın belediyemiz
Bilmis 12 ay önce
Pandemi ve okullarin tatil olmasi sebebiyle şimdilik yolcu sayisi belki eskisi kadar degil :-ki bir diger haberde balik istifi şeklinde seyahat edenleri gorduk- ama pandemi bitince bu insanlar nasil sigacak o midibuslere? Buyumek, ilerlemek yerine hep kabuğuna sıkıştırılıyor Duzce. Duzce bir 100 yil daha ilerleyemez...
ismail ugurlu 12 ay önce
Sayın Başkanım, Lütfen Düzce den akçakocaya gidiş geliş yapan üniversite öğrencilerini piyasadaki fahiş Fiyatlardan kurtarınız.Şimdiden tesekkur ederiz...
Ismet 12 ay önce
Tamam bakanım siz en iyisini biliyorsunuz bizlerden oy alırken nasil kandırdıysanız şimdi de aynısını yapıyorsunuz hak bizim millete sizde haklısınız bunların daha küçüğü yok muydu bu biraz büyük gibi sanki
Asdf 12 ay önce
Raylı sistem hemşerim,konutlardan Düzce ye biraz cesaret yokmu?
Berna 12 ay önce
Kalıcı konutlar ile araştırma hastanesi arası 2 saatten erken otobüs yok, şikayetini daha öncede dile getirdim ama şikayetim red edildi. Red etmenizde ki mantık nedir acaba? Hastamı 2 saat bekletiyorum orda, Allahsızlar.
Şahin 12 ay önce
Düşünsenize Konuralp ve Bahçeşehir (Kalıcı Konutlar) Düzce merkeze hafif raylı ulaşımla bağlanmış. Şehiriçi ulaşım da Adliye ile Melenpark güzergahında inşa edilen tramvay hattıyla sağlanıyor. Dümdüz şehirde yaşıyoruz, hafif raylı ulaşım için her şey müsait, yollarımız geniş ama biz ilkel bir taşımacılık yöntemi üzerine yeni bir sistem inşa etmeye çalışıyoruz. Sana inanmıştım Faruk Özlü ama yüzümü kara çıkardın!
vatandaş 12 ay önce
bu nüfusa raylı sistem olmaz
Vatandaş 12 ay önce
Minibüs sistemini yeni bir şey bulmuş gibi pazarlıyorsunuz. Şehrin teafiğine getireceği yük hesaba katılıyor mu? Bu araçların şöförleri nasıl seçilecek? Raylı sistem gibi modern yöntemelr varken neden bu ilkel sistem düşünülüyor anlamış değilim. Ulaşımdan esnaf para kazanmak zorunda değil. Belediye kazansın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
hafif yağmur