banner851

banner955

TOPLU ULAŞIMDAKİ BU HAL HASTA EDER…

Düzce’de yeni tip koronavirüs salgınında son durum kritik seviyelerde seyretmeye devam ederken toplu ulaşımdaki tedbirsizlik gözler önüne serildi. 4 tane okulun bulunduğu Şıralık bölgesinden yarım saatte bir geçen doldurulurken Düzce Ulaşım A.Ş. araçları okul giriş ve çıkış saatlerinde tıka basa doldurulurken öğrenciler 6 Eylül’den beri yaşadıkları çileye karşı belediyeyi göreve davet etti.*

Düzce 28.10.2021, 14:13 28.10.2021, 17:38
900

COVİD-19 salgınında vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu 4. il olan Düzce’de tedbirsizlik, denetimsizlik ve aşısızlık nedeniyle can kayıpları yaşanmaya devam ederken toplu ulaşımdaki aksaklıklar bir kez daha vatandaşları isyan ettirdi.

Toplu ulaşımdan şikâyet gelmeye devam ediyor

6 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimle birlikte otobüs seferlerindeki azlığın ve otobüslerdeki kalabalığın şikâyet konusu olmaya başladığı kentte tepkilerin yükseldiği adres bu kez 4 okulla birlikte önemli devlet kurumlarının bulunduğu Şıralık bölgesi oldu.

Okul yolculuğu çileye dönüştü

Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İmam-Hatip Anadolu Lisesi ve İmam-Hatip Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrenciler için okul ve ev arasındaki yolculuk iddiaya göre yoğunluğa rağmen arttırılmayan ve yarım saatte bir yapılan seferler nedeniyle çileye dönüştü.

Binebilen korona tehdidiyle yüzleşti, binemeyen bekledi

Özellikle okul çıkışında iğne atsan yere düşmez bir kalabalığın oluştuğu otobüslere binen öğrenciler korona riskiyle karşı karşıya kalırken, onlarca öğrenci de otobüs sırası beklemek zorunda kalırken Adliye, Emniyet, Jandarma, Kültür Merkezi gibi önemli kurumların da olduğu bölgede oturan vatandaşlar da durumdan şikâyetçi oldu.

Öğrenciler belediyeyi göreve davet etti

Otobüslerdeki kalabalığı görüntüleyerek Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderen bir öğrenci, “Düzce'de vaka artışı bu denli artarken senelerdir bu soruna bir çözüm bulunamadı bu dört okulun çıkış saatleri ayni olduğu için her gün otobüs mağdurluğu yaşıyoruz. Sözde otobüs sorumlusu olan kişi öğrencileri görüntülerde de gördüğünüz üzere tıklım tıklım bir otobüse bildirmek için uğraştı. Bölgede yaşayan halktan çoğu zaman şikâyet alıyoruz. Onlar da yaşadıkları bu durumdan şikâyetçiler.” diyerek yaklaşık 2 aydır koronaya rağmen yaşadıkları duruma karşı belediyeyi göreve davet etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (7)
Vatandas 1 yıl önce
Buyuk araclar geri gelmesi lazim
cash81 1 yıl önce
düzce belediyesi rezillik
dzcli 1 yıl önce
hani 10 dk da bir sefer olacak tı
Neziha 1 yıl önce
Neymiş efendim tekbir boş konuşuyorlar otobüsler tıkabasa utanmasalar kulaklarına alacaklar şoförler bukadar vurdum duymaz olmayın hani denetim nerde lafa geldimi dedim yapıyoruz .
fatih 1 yıl önce
turgul özal ve fen lisesi tarafıda aynı.40 dakika otobüs bekliyor. çocuklar.o bölgede tam beş tane okul var.
Ali 1 yıl önce
Her durak öyle.otobüs geçiyor tamamda yeterli değil niye arttırmıyorsunuz.kar edersiniz tabi
Şampiyon 1 yıl önce
Sadece o bölgede değil çile gelin birde Akçakoca yolu üstünde minibüs bekleyin gelenlerin hepsi tıka basa dolu ….Uğur böcekleri çile böceklerine dönüştü ileri zekalı idarecilerimiz yüzüne… Hangi akla hizmet heleki bu pandemi sürecinde akıl alır gibi değil..
Yeni Sayımız