banner851

banner955

TOPLUM YARARINA PROGRAMLARI YENİDEN BAŞLIYOR

Düzce İŞKUR Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında en az ilkokul mezunu yüzlerce personel ve işçi alımı yapacak. 590 kişinin kamu kurumlarında istihdam edilmesi planlanırken, işe alınacak adayların 10 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri arasında Düzce İŞKUR’a başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Düzce 07.08.2020, 10:18 07.08.2020, 17:45
3746
banner1032

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde; Düzce İŞKUR Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda temizlik (525) ve güvenlik (65) alanlarında toplam 590 kişiye yönelik, Toplum Yararına Program düzenlendi.  Programın süresi ise 9 ay olarak belirlendi. 

Konu ile İlgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada program ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacaktır.

Proje başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 10/8/2020 ila 14/8/2020 tarihleri arasında; ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefon marifetiyle veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) online olarak yapabileceklerdir.  COVİD-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle Kurumdan başvuru alınmayacaktır.

Programa başvuru yapacak adayların;

  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

  • Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

  • 18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

  • İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

  • İl sınırları içinde ikamet etmek,

  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

  • Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç),  şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacaktır.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacaktır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacaktır. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecektir.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar programa katılamazlar.

Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamazlar.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamazlar.

Programda Özel Güvenlik olarak çalışmak için başvuruda bulunacak adayların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı Kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir. Adayların başvuru yaptıkları tarih itibariyle güvenlik sertifikalarının süresinin dolmamış olması gerekmektedir.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.

Noter kurası 19/8/2020 tarihinde saat 09:00’da Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacaktır.

TYP kapsamında belirtilen kontenjanlarda çalışmaya hak kazanan aday listesi 21/8/2020 tarihinde kurum ilan panosunda yayınlanacaktır.” 

HABER: SAVAŞ ARI

banner844
Yorumlar (1)
Vatandaş 2 yıl önce
Bırakın bu suni beslenmeyi, insanlara önce balık tutmayı öğretin, yandaşlara geçiçi iş vereceğiniz para ile osb lere teknoloji sınıfı kurun
20
az bulutlu