banner851

banner614

"TOPLUMSAL BARIŞA KATKI SAĞLANMIŞTIR"

Düzce’de bir kişi, köpeğini öldürdüğü gerekçesiyle şikâyetçi olduğu komşusundan Düzce Belediyesine ait köpek barınağına 500 liralık köpek maması bağışlaması şartıyla uzlaşmaya vardı.

banner619
Düzce 22.10.2020, 15:35
950
"TOPLUMSAL BARIŞA KATKI SAĞLANMIŞTIR"

Düzce'de ikamet eden H. K. kendisinin sahiplendiği ve bakımını üstlendiği köpeğini kasten öldüren komşusu ve aynı zamanda yeğeni olan B. K. hakkında şikâyetçi oldu.

Şikâyet üzerine B.K. hakkında soruşturma başlatıldı. Dosya, suçun uzlaşma kapsamına girmesi nedeniyle Uzlaştırma Bürosuna gönderildi.

Uzlaştırmacı tarafından yapılan görüşmede şikâyetçi H.K, şüpheli B.K'nin hayvan barınağına 500 lira değerinde köpek maması almasını istedi.

Teklifi kabul eden B. K., Düzce Belediyesine ait Köpek ve Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine 500 lira değerindeki köpek mamalarını teslim etti.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ise, "Uzlaşma Bürosu tarafından bir dosyada daha uzlaşma sağlanmıştır. Dosya her iki taraf açısından gönüllü olarak barışçıl yollarla çözüme kavuşmuş ve toplumsal barışa katkı sağlanmıştır." ifadeleri kullanıldı. (AA)

Yorumlar (2)
VATANDAŞ 12 ay önce
çok az olmuş. en az 2 sene aylık 500 er tl lik mama bağışlaması lazımdı bence
Osman 12 ay önce
Cani ucuz yırtmış. Bugün gücü yettiği için köpeği öldüren ve yanına kar kalan adam yarın çoluk çocuğa ne yapar? Aha böyle bi tip köpek maması bağışladı diye aramızda geziyor.