banner851

banner614

TÖRENE KATILMAYAN AK PARTİLİ VEKİLLERE TEPKİ

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılmayan AK Partili vekilleri eleştirdi. Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir'in Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen konferanslara eksiksiz katılım gösterdiğini belirten İl Başkanı Er, kendilerini aynı hassasiyeti milli bayramlara katılım noktasında da göstermeye davet etti.

banner846
Düzce 30.10.2019, 15:23 30.10.2019, 17:16
2605
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, AK Partili vekillerin resmi bayramlara gereken hassasiyeti göstermediğini savunarak, eleştirdi.

"29 Ekim tatil değil, bayramdır"

Halkın oyları ile seçilenlerin bayram törenlerine katılmadığını belirten, Er, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Hangi gün tatil, hangi gün bayramdır? Kamuoyumuzu özellikle son 20 yıldır hatırı sayılır düzeyde meşgul eden bu konu için kanımızca cevap son derece kesin ve nettir. Nitekim seçilmişlere 29 Ekim tatil değil, bayramdır. 29 Ekim bir ulusun kanla kazandığı özgürlüğün en büyük meyvesidir. 29 Ekim Milli Bayramdır, Türkiye Cumhuriyeti’nin en kutlu bayramıdır. Bugün milli bayramlarını kutlamayanlar, yarın bayramlarını kutlayacak vatan bulamazlar." 

"Nazik davetimizi her bayramda yenileyeceğiz" 
Er, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Cumhuriyet değerleri ve ilkeleri ile teba olmaktan çıkıp ‘birey’ haline gelen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını, özellikle de Düzce'mizde birlikte hareket edip hizmet üretebilme noktasında yoğun çaba sarf ettiğimiz tüm seçilmişlerimizi toplumsal duyarlılığa sahip konularda görüşü ne olursa olsun, tüm insanımıza karşı, daha hassas ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Milli bayramlarda törenlere iştirak etme konusunda bu ‘nazik’ davetimizi her bayramda yenileyeceğiz."  

"Konferanslara eksiksiz katılım sağlıyorlar"
Protokolün Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen konferanslara eksiksiz katılım sağladığını belirten İl Başkanı Er, şunları kaydetti: "Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen ve en son olarak Bülent Arınç’ın konuşmacı olarak katılacağı konferansa da, daha önceki konferansa sağlanan üst düzey protokol katılımını göz önüne alarak, katılım konusunda hassas davranışlacağı kanaati bizlerde oluşmuştur. Tekraren ifade ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz, aynı hassasiyetin ve katılımdaki duyarlılığın milli bayramlara katılım noktasında da gösterilmesinin, toplumsal huzur ve anlayış açısından, zaruretini bildirmek isteriz." 

Yorumlar (30)
Yusuf 2 yıl önce
Siz PKK'ya teror diyemiyorsunuz. Ne vatanından bahsediyorsun. Feto=Pkk
kemal 2 yıl önce
15 temmuz da kayınpederin vali mi olacaktı,merak ettim.
MHP çok başarılı 2 yıl önce
MHP bu konuda ve her konuda çok başarılı diğer partiler gibi'de değil gerçek milliyetçi gibi sahip çıkıyor hem geçmişe hem geleceğe oyum sonuna kadar helal olsun arkandayız ümit başkan
CAN.D 2 yıl önce
KIMSEYI ZORLA BIYERE GÖTÜREMESIN HERKEZIN ÖZEL ISI VAR SENMI KARAR VERECEN HE
Serdar gürler 2 yıl önce
Sen koşa koşa gitmezsin o zaman yalaka bozuntusu örümcek kafalı avrupaya gitmişsin ama adam olamamışsın önce eğitil sonra yorum yaparsın.
adam 2 yıl önce
yorumsuzzzzzzzzzzz
asker61 2 yıl önce
mazeretsiz 29 ekim cumhuriyet bayramına katılmayan heleki TBMM de vekillik yapanlar ise hiç boşuna ben milletvekiliyim diye unvan taşımasın yazıklar olsun ilimizi temsil ediyorlar birde sizden utanç duyuyorum.
Vatandaş 2 yıl önce
Onlar yemek açılışına katılır ancak yiyecekler ya
Reisin dediginolur. 2 yıl önce
Kendi iradeleri cıg kofteciye gidebilir onlari idare eden baskan bugun gitmeyeceksin demistir.sikıysa gitsin..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
kapalı