banner851

banner955

TÖRENLER RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal devletlerine karşı bağımsızlık meşalesini yakarak, 19 Mayıs 1919 yılında Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının 103 yıl dönümü, yani ‘Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlanıyor. Koronavirüs salgınında getirilen kısıtlamalar nedeniyle 2 yıldır kutlanamayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Düzce’de düzenlenen törenler, renkli görüntülere sahne oldu.

Düzce 19.05.2022, 12:44 19.05.2022, 16:41
666

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu yaşanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır kutlayamadığımız 19 Mayıs, bu yıl tam bir bayram havasında kutlanıyor.

Düzce’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için ilk tören, Anıtpark Meydanında düzenlendi.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Düzce Valisi Cevdet Atay, Atatürk Anıtına Çelenk sunması ile sona erdi.

Anıtpark Meydanında düzenlenen törenin ardından 18 Temmuz Kapalı Spor salonunda bir tören daha yapıldı. Renkli görüntülerin sahne olduğu törene Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, gaziler, kurum müdürleri, sporcular ve Düzceli vatandaşlar katıldı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, törenin yapıldığı 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda törenlere katılanların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreninin açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı,  “Bugün ülkemiz ve milletimiz için Gazi Mustafa kemal Atatürk tarafından Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımının atıldığı, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıl dönümünde hepinizi saygıyla selamlıyorum. 19 Mayıs 1919, “Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir lider ile milletin omuz omuza mücadelesinin başlangıcıdır. Bu milleti tarih sayfasından silmeye kimin gücü yetebilir? Anadolu’muzu baştanbaşa işgal edip vatanımızı bizden almak isteyen tüm yabancı güçler, kendilerinden o kadar emindiler ki Türk milletini elbette hesaba katmadılar. Oysa 19 Mayıs 1919 tarihi bir bitiş değil bir başlangıçtı” dedi.

İsa Yazıcının konuşmasının ardından, Düzce Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi gösterileri, jimnastik gösterileri, genç sporcuların güreş, taekwondo ve okçuluk gösteri yapıldı. Gösteriler renkli görüntülere sahne olurken, törene katılanlar gösterileri büyük bir ilgi ile izledi.

Tören, Düzce Belediye Mehteran Konserinin ardından sona erdi.

banner844
Yorumlar (3)
Ne Mutlu Türküm Diyene 7 ay önce
stadyumda kutlanan bayramları özledik.okulların bandolu geçişlerini özledik.Reis Türklüğümüzü unutturamayacaksın...
Vatandaş. 7 ay önce
Belediye başkanı yine yok. Yazık size verilen oylara. Siz Düzceyi Düzceliyi temsil edemessiniz.
T.C 7 ay önce
Milli bayramlar yine halk ile beraber meydanlarda coskuyla kutlanmali..Boyle birsey olmaz insallah gelevek secimle beraber tum bu yalilanlar degisecek T.C yeniden gelicek kirli kutuplastirici kardesi kardese dusman eden bu siyaset biticek
Yeni Sayımız