banner851

banner955

TRAFİK VE PARK SORUNU ÇÖZÜM OLABİLİR

Düzce Belediyesi, Bahçeşehir’de ring hattının devreye alındığını duyurdu. Yeni hat bölge sakinlerini memnun etti ancak vatandaştan ring hattının ücretsiz olması talebi geldi. Bu istek gözleri belediye yönetimine ve benzer uygulamaların yapıldığı kentlere çevirdi. Bahçeşehir’le beraber, en yakını komşu Bolu’da ve pek çok kentte örneği olduğu gibi şehir merkezinde park yeri sorunu ile özellikle sabah ve akşam saatlerinde artan trafik yoğunluğuna ‘ücretsiz ring hattı’yla çözüm getirilebileceği konuşuluyor.

Düzce 15.04.2022, 12:19 15.04.2022, 15:38
1413

Ulaşım Master Planı çerçevesinde Eylül 2020’deki ulaşım devrimiyle Düzce’de toplu taşıma sistemi sil baştan yenilenmiş ve ‘uğur böcekleri’ olarak adlandırılan minibüsler yolcu taşımacılığına başlamıştı. Yeni dönemin en önemli özelliğinin ise vatandaştan gelen talebin ve eksikliklerin kısa sürede giderilecek olması açıklanmıştı.

Bahçeşehirliler’in ring talebi gerçek oldu

Bu kapsamda Bahçeşehir sakinlerinin şehir merkezine gidecek olanlardan ayrı olarak sadece bölge içinde sefer yapan ring hattı isteği gerçek oldu. Düzce Belediyesi, vatandaştan gelen doğrultusunda Bahçeşehir bölgesi içinde 30 numaralı hatla ring seferlerinin başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Ulaşım A.Ş. şartlarını zorlayarak 30 numaralı Bahçeşehir ring hattı hafta başından itibaren seferlerine başladı.” denildi. Bu hatta sabah 9’dan akşam 17’ye kadar Demetevler-Yeşiltepe arasında vatandaşlara hizmet verileceği kaydedildi.

Vatandaş memnun ama bir talebi var

Yeni hat, başka güzergâhların kalabalığına girmeden bölge içinde seyahat etmek isteyen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Öte yandan Düzceliler’den ‘Ring hattı ücretsiz olsun’ talebi geldi. Bu talep gözleri belediye yönetimine ve benzer uygulamaların yapıldığı kentlere çevirdi.

Bolu’daki hat alkış almıştı

Geçtiğimiz aylarda Bolu Belediyesi’nin mevcut toplu taşıma sisteminin dışında Düzce’de ‘uğur böcekleri’ olarak adlandırılan minibüslerden 4 adet satın almış ve kent merkezinde 4 kilometrelik güzergâhta ücretsiz ring seferlerine başlamıştı. Bolu kent merkezinde trafiği rahatlatmayı, park sorununu çözmeyi ve vatandaşın ücretsiz seyahat edebilmesini amaçlayan sistem alkış almıştı.

Şehir merkezinde de uygulanabilir

Birçok kentte örnekleri olduğu gibi Bahçeşehir bölgesindeki ring hattıyla beraber şehir merkezinde park yeri sorunu ile özellikle sabah ve akşam saatlerinde artan trafik yoğunluğuna ‘ücretsiz ring hattı’yla çözüm getirilebileceği konuşuluyor. Üstelik belediye envanterinde önceki sistemden kalan otobüsler olduğundan yeni bir yatırım ihtiyacı da bulunmuyor.

Yorumlar (4)
Düzceli 8 ay önce
Sn KELEŞ kadar olamadın Özlü.Sen bu işi yapamıyorsun.
MIGHTY 8 ay önce
Düzce tekrar Bolu’ya bağlansın.
adamın teki 8 ay önce
bedavaya olmasın ama yarım bilet fiyatı olabilir
Düzceli 8 ay önce
Kim memnun Allah aşkına sabah işe gidiş ve dönüş saatlerinde duraklara gelinde görün memnuniyeti... Hiç de memnun değilim
Yeni Sayımız