banner851

banner614

TÜİK VERİLERİ AÇIKLADI…

TÜİK, İllere göre Doğum Yeri İstatistikleri’ni yayımladı. Düzce’nin il olduğundan bu yana sürekli büyüyen ve göç alan bir kent özelliği göstermesi verilere de yansıdı. Buna göre Düzce’de yaşayan her 100 kişiden 29’u farklı bir il doğumlu.

banner619
Düzce 17.09.2021, 14:20
3298
TÜİK VERİLERİ AÇIKLADI…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, İllere göre Doğum Yeri İstatistikleri’ni yayımladı.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2020 sonuçlarına göre, ikamet ettiği ilde doğanların oranı yüzde 64,6 iken, ikamet ettiği ilden farklı bir ilde doğanların oranı yüzde 30,9 oldu. Ülkemizde ikamet eden nüfusun yüzde 3,1'inin doğum yeri ise yurt dışı olarak kayıtlara geçti.

Düzce’nin 1999’da il olduktan sonra gelişen sanayisi ve yatırımlarla sürekli göç alan bir bölge olması grafiklere de yansıdı. Verilere göre Düzce’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yüz kişiden 29’u farklı bir ilde doğdu ve ardından Düzce’ye yerleşti.

Düzce nüfusunun yüzde 68’ini ise Düzce’de doğup memleketinde yaşayanlar oluşturdu. Yurt dışı doğumlu olup Düzce’de yaşayanlar ise nüfusun yüzde 2,3’ünü oluşturdu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Vatandas 1 ay önce
Duzcede duzceliden cok disardan gelen dolu
Halk 1 ay önce
Saymaya gerek yok..Sokaklar arap ve afganli..Duzceli 3 5 tane..parklarda onlarin cocuklari bizimkileri dövüyor..biz doversekmpolis geliyor.ulkeyi onlara birakmayacaz..
BU BİLGİ 1 ay önce
BU BİLGİLERE BİZDE ULAŞIYORUZ, HANGİ ŞEHİRDEN KAÇ KİŞİ VAR SİZ ONLARA BAKIN DA YAYINLAYIN HABER OLSUN..
MLH 1 ay önce
Mülteciler %2 yani öyle mi :) Ulan bizim mahallenin nufüsunun yarısı mülteci nerdeyse :)