banner851

banner614

TÜM UYARI VE YASAKLARA RAĞMEN…

banner619

Ne salgın, ne yasak ne de cezalar; Düzce halkını sokağa çıkmaktan alıkoyamıyor. Asıl vahim olan ise sokakta dolaşan insanların büyük kısmını risk altındaki 65 yaş üzeri yaşlı insanlar oluşturuyor.

banner846
Düzce 03.04.2020, 17:02 05.04.2020, 10:58
6331
banner844

Düzce’de vatandaşlar Koronavirüs salgını umursamıyor. Yetkililerin yaptığı “Sokağa çıkmayın” ve “Sosyal mesafe kurallarına uyun” çağrılarına rağmen, Düzceliler, yine kendilerini dışarıya attı.

Türkiye'de ilk yeni tip (Covid-19)  vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana 354 kişi hayatını kaybetti. Virüsle savaşmak için 81 ilde alarm verildi. Halkın bir araya geleceği tüm yerler kapatılırken, eğitime de ara verildi. Sadece restoranlar açık bırakıldı. Hem yetkililer hem de uzmanlar halktan acil ihtiyaçlar dışında kesinlikle sokağa çıkmamalarını istedi. Ancak Düzce’de bu yasağa sadece birkaç gün uyuldu.

Düzce’de vatandaşlar yetkililerin tüm uyarılarına rağmen yine bugün kendilerini sokağa attı. Banka kuyruklarında bekleyen vatandaşların Sosyal Mesafe Kuralına uymadıkları görülürken, İçişleri Bakanlığı’nın risk altında ki 65 yaş ve üstü yaşlılara getirilen sokağa çıkma yasağına Düzce’de uyulmadığı görülüyor.

Yorumlar (26)
Fatma 1 yıl önce
Düzce halkı aynen öyle hiç umursamadan dışardalar ölümü uyku sanıyorlar sanırım kendilerini düşünmüyorlar artı evlerine döndüklerinde ev halkınında sağlığına sebep olacaklar yazık diyorum☹️
Duzcem 1 yıl önce
Kimse laf dinlemiyor..ne olacak bu işin sonu..yaa valimiz yetksini kullansın sokağa çıkma yasağı koyulsun
Honderoglu 1 yıl önce
Eskiden hocalarımız büyüklerimizi görünce yönümüzü bulamazdık çünkü uzun boylu kestane sopası vardı ey insanlar lütfen artık evinizde kalın çıkanları 122 155 156 ya olduğu gibi söyleyin kimseye acımayın üzülmeyin artık yeter
Yildiz işcen 1 yıl önce
Millet napsin acmi kalsın kimse mağdur olmayacak dediler ama mağdur var bunlardan biri brnim aç susuz ısınma sorunu temizlik ihtiyacimiz bile göremiyor devlet böyle yardım ediyo bize işte soğuk evde banyosuzuz boyke corona değil pislik ten açlıktan soğuktan olcez evde iki küçük cocugumla hani bir vatandaşı mağdur etmeyeceklerdi magdurum kimi aradimsanetice alamadım sosyal dosyam var ama destek alamıyorum herkes alırken ben esimden ayriyim üç buçuk aydır şiddet mağdurun um devlet nerde hani
Aziziyeli Vatansever 1 yıl önce
Valilik tarafından daha katı yaptırımlar uygulanması lazım. Benim yaşım 30 günlerdir çoluk çocuk evdeyiz. Niye? Taşıyıcı olmayalım, risk gurubundakilere zarar vermeyelim diye. Bakıyorsun adamlar zaten kendini düşünmüyor, 65 yaşını geçmiş hala elde sigara çarşıda volta atıyor. Gerekli tedbirleri almayanlara da gerekli hassasiyeti göstermeyenlere de hakkımı helal etmiyorum.
Cengiz E 1 yıl önce
Bir çok kişi önemsemiyor.Özellikle gençler.Birşey olmaz havasındalar... Gereksiz yere sokağa çıkan çok insan var.
Yorumcu 1 yıl önce
Halka yarfim yaoacak durumumuz yok malesef devkwt olarak.yoksa yapilacak is belli.Tum ulkede tecrit uygulamasi baslatilmali.
Misafir 1 yıl önce
Türkçe yaz, okunmuyor.
Yazık 1 yıl önce
Akıllanmaz bunlar aynı hindistan gibi basacaksın sopayı sorgusuz süalsiz bak kimse çıkıyormu bidaha..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı