banner851

banner955

TUNCAY ŞAHİN’DEN DÜZCESPOR AÇIKLAMASI…

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Türkiye Futbol Federasyonun Düzcespor’un da ilgilendiren kararına sert sözlerle tepki gösterdi. Şahin, “Tüm Düzce olarak, Düzcespor’un arkasındayız” dedi.

Düzce 09.07.2020, 18:40
1673
TUNCAY ŞAHİN’DEN DÜZCESPOR AÇIKLAMASI…
banner1032

TFF’nin Koronavirüs salgını nedeniyle Düzcespor’unda içinde bulunduğu 2. ve 3. Lig maçlarının iptaline yönelik kararına karşı tüm Düzce tek yürek oldu. TFF’nin aldığı karara bir tepkide Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’den geldi. Şahin yaptığı açıklamada, alınan kararın tüm Düzce’yi üzdüğünün altını çizdi.

Şahin, “Türkiye Futbol Federasyonunun 8 Temmuz’da aldığı kararla Play Off grubunun dışında bırakılan Düzcespor, TFF 2. Lig’e çıkma umudunu kaybetmiştir. Bu haksız haber Düzce İş Dünyasını da derinden üzmüştür. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını bahane edilerek alınan bu dayanaksız karar sonucunda onlarca takım bu durumdan olumsuz şekilde etkilenmiştir. Futbolun endüstri olduğu günümüzde kısıtlı imkanlarla başarı kovalayan kulüplerimiz alınan bu yanlı karar sonucunda büyük maddi ve manevi kayıplara uğramıştır” diye konuştu.

“Karar kabul edilemez…”

TFF’nin almış olduğu kararın kabul edilemez olduğunu kaydeden Şahin, “TFF Birinci Lig ve Süper Ligin oynanmasında olmayan sakıncanın TFF 2 ve 3. Lig’de olduğunun düşünülmesinin sebebi ne olabilir? Kendi tesislerinde, kendi sağlık ekipleri ve profesyonelleriyle TFF 1. Lig seviyesinde hizmet ve kalitede tesisleşmesi bulunan Düzcespor gibi kulüplerin haklarının yenmesi, ligin oynatılmadan yanlı şekilde tescil edilmesi kabul edilemezdir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu bu kötü karardan dönmesi, hem Türk Futbolunun marka değeri, hem de bin bir zorlukla liglerde mücadele eden profesyonel kulüplerimizin yasal haklarının korunması açısından faydalı olacaktır. Bu noktada Düzce’nin en büyük dinamiklerinden biri olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak, kentimizin simgesi, ortak paydamız Düzcesporumuz’un yanında olduğumuzu belirtir, Düzcesporumuz’a bu haklı mücadelesinde başarılar dileriz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (4)
Orhan Küçük 2 yıl önce
En basit tepki suyumuzu içiyorlarya keselim gitsin.Böyle rezalet yok.Hakkımız olmayanı istemedik.Sadece adil bir şekilde maçlarımızı oynamak istedik.Masada değil sahada.pandemi son serik maçında da vardı ve o maçtan önce biz 5. Sıradaydık.
hasan 2 yıl önce
afıyet olsun
Ne büyük iş 2 yıl önce
Tamam siz Düzcespor'un arkasındaysanız daha sırtı yere gelmez Düzcespor'un..
Ahmet telli 2 yıl önce
Artık lafın bittigi yer icraat gerekir
23
açık