banner851

banner614

TUNCER, KKTC’Lİ BAKANA ULAŞIMDAKİ DEVRİMİ ANLATTI

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer’in başkanlık ettiği belediye heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltaylı’nın daveti üzerine yavru vatanın yolunu tuttu. Tuncer, sistemin detaylarıyla ilgili Bakan Canaltaylı ve ekibine bilgi verdi.

Düzce 07.01.2022, 15:50 07.01.2022, 15:54
695
TUNCER, KKTC’Lİ BAKANA ULAŞIMDAKİ DEVRİMİ ANLATTI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde 2020 yılının eylülünde toplu taşıma sistemi sil baştan yenilenirken belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan ulaşımda yapılan devrim ülke sınırlarını da aşarak yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dikkat çekti.

KKTC heyeti Düzce’ye gelmişti

Geçtiğimiz ekim ayında toplu taşıma sistemini incelemek için Düzce'ye gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetini Kıbrıs genelinde yaşanan ulaşım sorununa yönelik çözüm için Başkan Özlü’den teknik konulara yönelik bilgi ve destek istedi. Başkan Özlü, örnek olarak gösterilen sistemin detaylarını heyete anlatırken talep edilen noktalarda işbirliği yapılması kararı alındı.

Bakan davet etti, Tuncer yavru vatana gitti

Yürütülen çalışmaların ardından bu kez de Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün görevlendirdiği Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltaylı’nın daveti üzerine yavru vatanın yolunu tuttu. Tuncer, sistemin detaylarıyla ilgili Bakan Canaltaylı ve ekibine bilgi verdi.

‘Onur ve gurur verici’

Kıbrıs’taki toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, "Bilgi paylaştıkça güzeldir. Düzce'de sıfırdan başlayarak oluşturduğumuz yeni düzenleme ile vatandaşlarımıza en konforlu ve sürdürülebilir hizmeti veriyoruz. Türkiye'de bir gecede tüm otobüsleri, şöförleri, hatları ve kart sistemini değiştiren tek iliz. Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü'nün çözülmesi gereken en büyük sorunlardan biri olarak gördüğü toplu taşıma hizmeti yapılan yeni düzenlemeler ile bugüne geldiğimizde kamu hizmeti olarak olumlu dönüşler almaya devam etmektedir. Kıbrıs'taki çalışmalarda da sizlerle birlikte olmak bizler için onur ve gurur vericidir." dedi.

Kıbrıslı şoför esnafına model anlatıldı

Bakanlık görüşmelerinin ardından yerel esnaf ile bir araya gelerek yapılan çalıştayda; Türkiye'de esnafını koruyan en iyi sistem olarak ifade edilen Düzce modeli Kıbrıslı toplu taşıma yapan esnaf tarafından takdir edildi. Önümüzdeki günlerde Kıbrıs Hükümeti yetkilileri ile tekrar bir araya gelecek olan heyet ulaştırmada yapılacak mevzuat çalışmalarını birlikte oluşturacak. Düzce Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki işbirliğinin sürecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (16)
Birisi 2 hafta önce
KKTC iyi dinlesin ve bunlarin yaptığının tersini yapsın. Kendi rezilliklerini bir de yavru vatana mı taşıyorlar? Ayıp.
Dzc 3 hafta önce
Yahu düzce de sanki çözmüşlerde orada anlatıyorlar kıbrısta inanmış dinliyor düzcenin bedava çalışan araçları ve sabreden araç sahipleri olmasa kimseyi taşıyamazsınız reklamı bırakın düzceye dönünde arabacı esnafının sorununu çözün
Yolcu 3 hafta önce
Uğur böceklerine mesai çıkışı kaç defa bindi de ballandıra ballandıra anlatıyor dalga geçmeyin insanlarla kulaklarınız tıkalı ama merak etmeyin halk sizi gönderecek sandıkta
Eksik kalmış. 3 hafta önce
Bu araçlara toplu taşıma için iyi diyen ya hiç evine, işine bunlarla gitmemiş, yada sisteme entegre aracı var.. Yerel gazetecilik, gücün tarafını değil, halkın tarafında olmaktır..
Demoklesin kılıcı. 3 hafta önce
İkili koltukta 1,78 boyumla dik ve düz oturamıyorum, dizler karşıya dayanıyor.. Ara o kadar dar ki, birilerine çarpmamak için çaba sarfetmeniz gerekir.. Arkada oturuyorsunuz, durağa yaklaştınız aralar dolu, artı basamak, buyrun inin..
Düzceli.. 3 hafta önce
Şimdi bu garabet sistemin övünülecek bir tarafı var mı ki.. En kısa mesafe giden biri olarak, resmen zulum.. Bir defa toplu taşımaların zemin Düz olur.. Arkaya basamakla çıkıp iniyorsunuz.. Durağa yaklaştığınızda dolu ise inerken düşmemek için çaba sarfetmeniz gerekir..
Düzceli 3 hafta önce
Aaaa doktora bak yıllardır çözülemeyen ulaşımı anlatıyormuş,büyük araçları devre dışı yaptınız kibrit kutusu aldınız ve beceremediniz mercedes otobüsleri devreye koydunuz.Kibrit kutularında mesafe yok,temizlik yok siz hangi hayal alemindesiniz doktor
Cash81 3 hafta önce
Ne zaman çözdünüz audiye binerken mi dalga geçiyorlar konserve kutularında yolculuk yapıyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
hafif kar yağışlı