banner851

banner614

TURİSTİK GEZİLER YAPILACAK

banner619

Düzce Belediyesi Temmuz ayı ilk oturumunda alınan karar doğrultusunda Belediye İktisadi Teşebbüsleri İNTAŞ A.Ş. ve YEYPAŞ A.Ş.'nin isimleri değiştirilirken belediyeye bağlı sosyal tesislerin yönetimi ile turistik alanlara gezi ve turlar düzenlenmesi için yeni bir şirket kurulmasına da karar verildi. Turizme can suyu olması öngörülen yeni şirketin adı Düzce BELTUR Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.

banner846
Düzce 03.07.2019, 12:23 03.07.2019, 16:54
2656
banner844

Düzce Belediyesi Temmuz ayı ilk meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında düzenlendi. Merkez hizmet binası meclis salonunda düzenlenen toplantıda belediye iktisadi teşebbüsleri olan İNTAŞ A.Ş. ve YEYPAŞ A.Ş.'nin isimlerinin değiştirilirken, Düzce BELTUR Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla yenir bir şirket kurulması da kararlaştırıldı.

Turizme Can Suyu DÜZCE BELTUR

Öte yandan Düzce'de bir ilk gerçekleştirilerek turizm potansiyeline yönelik önemli bir karara imza atıldı.Gelir kaynaklarının artırılması konusunda yapılan toplantılar sonucunda belediyeye bağlı sosyal tesislerin vatandaşlara hizmet konusunda üst standartlara taşınması ve turizm kaynaklarının değerlendirmesi amacıyla yeni bir şirket kurulmasına karar verildi.

Düzce BELTUR Tur. San. Ve Tic. A.Ş. adıyla resmen faaliyete giren şirketin öncelikli üç görevi olacak. Bunlardan ilki belediyeye ait sosyal tesisleri üstlenerek buradaki hizmet kalitesini artırmak, ikincisi bu sosyal tesislere ulaşımı kolaylaştırmak ve vatandaşları teşvik etmek amacıyla ring seferler düzenlemek olacak. Son ve önemli görevi ise Düzce'yi önce ulusal çapta daha sonra da uluslar arası turizm sektöründe parlayan bir yıldız haline getirmek olacak. Bu amaçla şirket eliyle uluslar arası tur organizasyonlarının rotasına Düzce'nin de eklenmesi için girişimler yapılacak.
Ayrıca şirket Düzce'de turizmi canlandırmak üzere başta belediye sosyal tesisleri olmak üzere il genelindeki yayla, şelale, göl ve kamp alanlarına turistik geziler düzenleyecek.

Yerli ve yabancı turisti hedefleyen çalışmaların yanı sıra Erguvan, Melen Su Park, 15 Temmuz, Aydınpınar, Samandere, ve Kusursuz Kafe sosyal tesislerinin işletmesini üstlenecek. Ayrıca Konuralp için hazırlanacak bölgenin tarihi yapısına uygun işletmelerin sorumluluğu da bu şirkette olacak.

Haber: S. AYAN
 

Yorumlar (10)
üçköprü 2 yıl önce
Atılan adımın hayırlı olmasını dilerim.Fakat biraz bolu belediyesini örnek almanızda fayda var turist çekmek istiyorsanız mevcut başıboş sarhoşların mekanları olan kurugöl efteni gölü gibi doğa harikası alanları turizme kazandırmaniz ge
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Bu arada başkan devam ederse uzun yıllar bu adımlarla duzce güzelleşir.
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Hee insllah ama yıllarca duyduk bunları. Yok marka olacak, yok turizm patlayacak, yok bilmem ne. Daha doğru düzgün alt yapın sıfır neredeyse. Her yer virane gibi. Korkunç bir merkezin var düzce. Turist toplamak pek inandırıcı gelmiyor.
Aa 2 yıl önce
Marka’nın heba edilen ödenekleri?
Can . D 2 yıl önce
SAYIN BASKAN NUSRETDIN MH LESINDE ELETIRIK TELERI NEDEN YERIN ALTINDA DEYIL TIRAFO EVIN IKINCI KATINDA ÖRÜMCEK AGASI OLMUS SENE 2019 HALA AYNI YAZIK HIZMET YOK BASI BOS KÖPEKLERLE DOLMUS SEHIR HAYVAN BARINAGINA GÖTÜRÜN YA AVRUPADA YOK BÖYLE REZILIK
Can . D 2 yıl önce
SAYIN BASKAN KACDEFA YAZACAM 2 SENEDIR YAZIYORUM BASI BOS KÖPEKLERI HAYVAN BARINAGINA GÖTÜRÜN AVRUPADAN GELIYORUM AVRUPADA BÖYLE SEY GÖRMEDIM 40 SENEDIR KÖPEKLER TOPLUCA SALDIRIYOLAR BENI ISIRDI KUDUZ ASISI OLDUM 5 DEFA IZINIM ZEHIR OLDU
Zararı olmasın yeter. 2 yıl önce
Bu şirketlerin şimdiye kadar vatandaşa ne katkısı olmuş. Ama Akp kadın kolu başkanı ve yandaşlara bedavadan maaş verdikleri basında yazıldı. Yine aynısı olmasın.
Gölormanli 2 yıl önce
Tabi ya efteni gölünün ihalesi yapıldı icraat yok yayla yolları traktör yolu gibi bu şekilde turizm yapicaksiniz.Allah kolaylik versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık