banner851

banner614

TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

Sahip olduğu doğal güzellikleri, yöresel yemek ile el sanatlarıyla göz kamaştıran ve bünyesinde barındırdığı kültür çeşitliliği ile parmakla gösterilen Düzce için 2021 turizmde atak yılı olacak. Bu yılın "Düzce Turizm Yılı" olarak ilan edilmesinin ardından valilik bünyesinde oluşturulan “Turizm Çalışma Grubu”, kentin güzelliklerinin tüm Türkiye’ye tanıtılması için çalışmalara başladı.

banner619
Düzce 22.01.2021, 17:00
1269
TURİZM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

Düzce’nin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak amacıyla 2021’in "Düzce Turizm Yılı" olarak ilan edilmesinin ardından Düzce Valiliği bünyesinde “Turizm Çalışma Grubu” oluşturuldu.

Kentin zengin kültürel değerlerinin öne çıkartılması, tanıtılması ve koordinasyonunun sağlanması amacıyla çalışmalara hızla başlandı.

Grubun Yemek Kültürü Yöresel Ürünler ve El Sanatları Alt Komisyonu 21 Ocak 2020 Perşembe günü, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin Parlak, Düzce İl Tarım Müdürü Necdet Çiçek ve komisyon görevlilerinin katılımıyla Valilik Konferans Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda öne çıkartılması planlanan Düzce lezzetleri, ilimizde yetişen yöresel ürünler,  el sanatlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konuları masaya yatırıldı. Bu konuda oluşturulacak strateji için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Yorumcu 9 ay önce
Bugune kadar niye yatip uyuduniz
Aaaa 9 ay önce
Bu güne kadar tanıtamadınız şimdimi tanıtçaksınız