banner851

banner955

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ SERGİYLE YANSITTILAR

Eskimengencik İlkokulun’nda “Milli Kültür Öğelerimiz” temalı “Yöresel ve Milli Kültür Sergisi” düzenlendi. Düzenlenen sergiye öğretmenler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterildi. Milli kültür ile ilgili yapılan sergide pek öğe sergide yerini aldı. Öğrencilerin ve velilerin dönemin yöresel kıyafetlerini giymesi ise sergiye farklı bir hava kattı.

Düzce 08.11.2022, 14:30 08.11.2022, 15:49
338
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ SERGİYLE YANSITTILAR

Öğrencilerin ve velilerin yöresel kıyafetler giydiği sergide Türk kültürünü yansıtan gelenek ve göreneklerden örnekler sunulurken; ev eşyalarından, halk oyunlarına, tarım aletlerinden, müzik aletlerine, eski fotoğraflardan, eski paralara kadar kültürümüzü oluşturan pek çok öğe görücüye çıktı.

Sergi, 4. sınıf öğretmeni Fatma Yeşildağ koordinatörlüğünde Şube Müdürü Ahmet Girgin ve okul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Okul Müdürü Kenan Kahraman, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletimizin dehasının gelişmesi ve bu sayede lâyık olduğu uygarlık düzeyine ulaşması, hiç kuşkusuz ki, yüksek meslekler sahiplerini yetiştirmekle ve millî kültürümüzü yüceltmekle mümkündür.” sözü çerçevesinde hazırlanan sergi sayesinde öğrencilerin milli kültüre olan aidiyetinin artacağını belirtti.

Sergide okula ait öğrenci kütük defteri ve 1922 yılına ait Türkçe Hutbeler Orijinal Nüshası’na büyük bir ilgi gösterildi.

Yorumlar (2)
orhan zeki mine.ye.. 4 hafta önce
onun sayesinde yazıyosun yoksa yunanca yazardın
Orhan Zeki 4 hafta önce
kamal'ı da bir yere eklemeseniz olmaz. düşünce güzel ama.
Yeni Sayımız