banner851

banner955

TÜRKİYE, DÜZCE’YE AKACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Korugöl’ün turizme kazandırılması için imzaladığı protokolün ardından, bölgede yapılacak olan çalışmalar ile ilgili planlamayı Korugöl’de tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirdi.

Düzce 22.05.2022, 09:30 22.05.2022, 13:56
5244

Düzce Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği paydaşlığında Düzce’de bulunan Korugöl Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılarak Düzce’ye katkı sağlamak için çalışmalar devam ediyor. 2022 yılının başında yapılan protokolün ardından bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yapılması gereken çalışmalar ile ilgili plan ve programı paydaşlarla bilgi alışverişinde bulundu.

ÇALIŞMALAR PLANLANDI

Korugöl’ün Düzce’nin önemli turizm değerlerinden biri olduğuna dikkat çeken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Burada yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde görmek istedik. Saha çalışmalarının hızlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Yolunun asfaltlanması, yürüyüş yolları ve elektrik ile ilgili çalışmaları planladık. Daha önce söylediğimiz gibi haftada en az 10 bin turistin geleceği görsel güzelliğinin dillere destan olacağı doğa harikası Korugöl ve tesislerini Düzce’mize kazandırmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Korugöl’deki incelemeye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, Milli Parklar Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek, Türsab Batı Karadeniz BTK Başkanı Ercan Güner, Beltaş Yönetim Kurulu Başkanı Fevai Arslan ve belediye iştirak şirketleri  Beltaş, Beltur, Belka müdürleri katıldı.

Yorumlar (6)
Hatice 7 ay önce
Guzelim Efteni gölü ziyan oluyor.
Hic kimsenin aklina gelmiyor.
İslah edilse super olurdu
FındıklıAKsu 7 ay önce
M. Hayri ŞEN'e özel olarak teşekkkür etmek lazım, Fındıklı Aksu'lu olarak suyu hem köyümüze hem de Kurugöl tabiat parkına getirdi, köyümüzde Kurugöle ulaşım için yol çalışmaları devam ediyor. Sağolun artık belediyenin de elini taşın altına koyma zamanıdır.
Duyarlı 7 ay önce
Burayı kim kimin adına çalıştıracak....düzenleme kim tarafından yapılıyor.....
Zafer 7 ay önce
Türkiye'de hiç göl yok. Tüm millet Kurugöle akacak(!) Güldürmeyin insanları.
Semih uysal 7 ay önce
Benim korugöl için hayalim futbol takımlarının yazın kamp yaptıgı otel olan birçok turistin ziyaret ettigi merkez olsmasını isterdim oraya turişti nasıl çekecek yetkililer merak ediyorum
halk 7 ay önce
doğaya eziyet etmeyi bırakın.
Yeni Sayımız