banner851

banner614

“TÜRKİYE İÇİN DÖNÜM NOKTASI…”

banner619

Karadeniz açıklarında Tuna 1 Kuyusunda keşfedilen Doğal Gaz Rezervi ile ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığınca açıklama yapıldı. TSO Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli imzası ile yayımlanan açıklamada, Karadeniz’de bulunan Doğalgaz Rezervinin Türkiye’nin gücüne güç katacağı vurgulandı.

banner846
Düzce 22.08.2020, 11:13
2693
“TÜRKİYE İÇİN DÖNÜM NOKTASI…”
banner844

Karadeniz açıklarında Tuna 1 Kuyusunda keşfedilen Doğalgaz Rezervi tüm Dünyayı ayağa kaldırırken, Türkiye’de ise sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz açıklarında doğalgaz rezervi bulunduğunu müjdelemesinin ardından, Düzce’den de açıklamalar ardın ardına gelmeye başladı.

Konu ile ilgili Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanlığınca yapılan açıklamada, bulunan doğalgaz rezervinin, Türkiye için Dönüm noktası olarak kaydedildi.

TSO Başkanı Tuncay Şahin ve TSO Meclis Başkanı Ahmet Derli’nin imzası ile yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 “Fatih Sondaj Gemimizin 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiği haberi tüm ulusumuzu olduğu gibi bizleri de fazlasıyla heyecanlandırmış ve mutlu etmiştir. Dünyanın en önemli girdi ve çıktı kalemlerinden biri olan enerji konusunda ülkemizin atmış olduğu millileşme adımlarının yeni halkası olan bu keşifle birlikte hem ülke ekonomimiz dışa bağımlılık konusunda nefes alacak, hem de yerli ve milli enerji kaynaklarımız sayesinde milli gelirimize önemli katkılar sağlanacaktır. Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama ile ülkemiz yeni bir dönemeci daha başarıyla geçmiş, enerji üretimi ve milli yeterlilik noktasında söz sahibi ülkeler arasına girmeye başlamıştır. Bu haklı gururu yaşamamızda emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyor, ülkemiz ve milletimize müjdeler olsun diyoruz.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Cinali 11 ay önce
Ben bildim bileli arada bir gaz buluyoruz. Ama her nedense bir türlü çıkmıyor. Acaba diyorum yine sürpriz seçim mi geliyor!
18°
parçalı bulutlu