banner851

banner955

“TÜRKİYE’DE KADINLARIN SESİ OLACAĞIZ”

Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenme çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Kadınları Derneği Düzce İl Başkanı Işık Eğin, faaliyetleri ve yürüttükleri çalışmalar ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuştu. Türkiye’de kadının sesi olmak için yola çıktıklarını ifade eden Eğin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili 6 Mart Pazar günü Ankara’da ‘Yükselen Kadın, Yükselen Türkiye’ adı altında büyük bir miting düzenleyeceklerini söyledi.

Düzce 04.03.2022, 18:00 04.03.2022, 19:05
1384
“TÜRKİYE’DE KADINLARIN SESİ OLACAĞIZ”

Kısa adı CKD olan ve Düzce’de örgütlenme çalışmalarını bitiren Cumhuriyet Kadınları Derneği, kadınlara yönelik sosyal projeler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başladı. Su tüketimi ve uyuşturucu ile ilgili sosyal projeler hazırlayan Cumhuriyet Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 6 Mart Pazar günü ‘Yükselen Kadın, Yükselen Türkiye’ adı altında büyük bir yürüyüş ve miting düzenlemeye hazırlanıyor.

Yürüttükleri proje ve çalışmalar ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Cumhuriyet Kadınları Derneği Düzce İl Başkanı Işık Eğin, “Derneğimiz kısa bir süre önce kuruldu. Biz bu su tüketimi ile ilgili su sıkıntıları yaşanırken, barajlarımız kururken, bir ‘Sen yağmur, ben bulut’ kampanyası düzenledik. Elimizden geldiği kadara, sularımızı nasıl az kullanabiliriz, nasıl su tasarrufu yapabiliriz, konusunda çalışmalar yaptık. Aynı zamanda, uyuşturucu ile mücadelede, anneler hareketi oluşturduk. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra da 8 Mart’a yaklaştığımız şu günlerde, bununla ilgili de 6 Mart’ta Ankara’da ‘Yükselen Kadın, Yükselen Türkiye’ adı altında bir yürüyüş ve miting düzenledik.  Dernek olarak hedeflerimiz, Türkiye’de üreten kadınları, içine kapanmış ve desteklenmeyen kızlarımızın her şeyi başarabileceklerini ve kadın elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini anlatmak” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Hasan 7 ay önce
Tabela derneklerini vakıflarını hiç sevmem
12
açık