banner851

banner614

‘TÜRKİYEM’ ŞİİRİNİN KLİBİ YAYINDA…

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şair Turgut Uyar'ın "Türkiyem" adlı şiirini seslendirdiği klip yayınlandı. Genç yaşlardan itibaren şiire özel bir ilgisi bulunan Özlü’nün performansı ve Türkiye’nin dört köşesinden görüntülerin yer aldığı kip büyük beğeni topladı.

banner619
Düzce 15.09.2021, 11:13 15.09.2021, 11:19
2608

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün çok fazla bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı. Gençlik yıllarından bu yana kültür ve sanata özel ilgisi bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türkiye’nin tüm motiflerini içinde barındıran, doğudan batıya her renge yer veren Turgut Uyar'ın ünlü eseri "Türkiyem" şiirini seslendirdi.

KLİPTE TÜRKİYE’NİN DÖRT KÖŞESİ YER ALDI

Şiirin klibinde, Türkiye'nin dört bir köşesinden doğal ve tarihi güzelliklerinin görüntüleri yer aldı. Başkan Özlü de Aydınpınar Şelalesi, Topuk Yaylası, Akçakoca ve Kültür Park gibi Düzce'nin önemli turistik bölgelerinde kameralar karşısına geçti.

ÖZLÜNÜN PERFORMANSI ALKIŞ ALDI

Başkan Özlü'nün yorumu ile "Türkiyem" adlı şiir 14 Eylül Salı günü Dr. Faruk Özlü'nün resmi Youtube kanalında yayınlanarak sanatseverlerle buluştu. Özlü’nün performansı izleyenlerden tam not alırken titiz bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkan klip de izleyenleri mest etti. Başkan Özlü, “Turgut Uyar’ın buram buram memleket ve sevda kokan şiirini, vatanımın güzellikleri eşliğinde yorumladım. Şiir gibi bir Türkiye için...” açıklaması yaparken klip yüzlerce kez izlendi.

banner844
Yorumlar (7)
Traveller 1 gün önce
Ben beğendim, gayet güzel olmuş. Tebrikler.
can 2 gün önce
3 AY DÜZCEDE KALDIM SU AN YURT DISINDAYIM DÜZCEDE GÖRDÜGÜM COK GERI KALMIS HER YÖNÜYLE ALT YAPI ÜST YAPILAR BERBART ELETIRIK TELERI TIRAFO HALA HAVADA EVIN 2 CI KATINDA TIRAFO NUSRETDIN MH LESINDE SAYIN BASKAN DÜZCE COK GERI KALMIS DÜZEN SIFIR YAYA YOLARINDA MOTORLAR
can 2 gün önce
SAYIN BASKAN SIPOR SOKAKDA MOTOSIKLETLER PARK ETMIS BIDE YAYA YOLUNDA VIN VIN GIDERLER SIPOR SOKAKDA DINGONUN AHIRI OLMUS ORASI VE BINALAR DÖKÜLÜYO DIS CEPELER REZILIK YA VE ALT YAPI SIFIR SIFIR ÜST YAPIDA BERBART
Vatandaş 2 gün önce
Bu klip için ne kadar para harcanmış ? Eğer kendi cebinden harcadıysa açıklasın lütfen. Su faturalarına indirim istiyoruz klip değil !!
Vatandaş 2 gün önce
Kliple uğraşacağına yazın bu altyapi işlerini bitirseydi.Her yer mezbelelik.Cok boş vakti var anlaşılan.
Aslı 2 gün önce
Ne performansı Allah aşkına kendinizi kandırmayın.Düzce’nin tarihi ve turist yerlerinde Düzce ile ilgili şiir okusaydı ya.sanki Düzce belediye başkanı değilde kültür ve turizm bakanı …..
Düzceli 2 gün önce
Romantizmi bırak sorunlarla ilgilen yağmur yaş başladı yine etraf göl derya oldu. 20 senedir sizde bu belediye, bakalım kime suç atabileceksiniz!