banner614

TÜRKİYE’NİN EN KİRLİ HAVASI DÜZCE’DE ÖLÇÜLDÜ

banner619

Düzce resmen zehir soluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü. Bu durum tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Düzce 29.11.2020, 10:45 29.11.2020, 14:13
3810
TÜRKİYE’NİN EN KİRLİ HAVASI DÜZCE’DE ÖLÇÜLDÜ
banner785

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Düzce'nin hava kirliliği durumu kırmızı alarm vermeye başladı. Bununla birlikte açıklanan verilere göre Türkiye'de havası en kirli olan il Düzce oldu.

Düzce'de temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken endeks değeri 174'e kadar yükseldi.

Buna göre Türkiye'nin en kalitesiz havası 174 ile Düzce olurken, ikinci sırada 172 ile başkent Ankara yer aldı. En kalitesiz havaya sahip üçüncü şehir ise 171 endeks değeri ile Hakkari oldu.

Bakanlığın Hava Kalitesi İzleme Merkezine bağlı Sürekli İzleme verilerinden alınan bilgilere göre havası en temiz şehir Bursa oldu. Sanayi şehri olarak bilinen ve birçok sanayi kuruluşunun ilk tercih ettiği şehirlerden birisi olan Bursa'da hava kalite endeksi 10 olarak ölçüldü.

Bursa'yı 11 endeks ile Kastamonu ve Bitlis takip etti. Türkiye'nin 4 büyükşehirlerinden birisi olan İstanbul'da hava kalitesi 96 ile ölçülerek orta derecede olurken, İzmir'de 111 endeks ölçümü ile havası hassas olarak görüldü. Türkiye'nin güneyinde turist akınına uğrayan Antalya ise 54 endeks derecesi ile orta hava kalitesi ile ölçüldü.

AKILLARA LASTİK YAKMA TESİSİ GELDİ                                                                                                                          

Öte yandan her kış havası alarm veren Düzce'de lastik yakma tesisi yatırımlarının önünü açan düzenleme tedirginliği daha da arttırdı. Siyasilerden 'Asla izin vermeyiz' yönünde açıklamalar gelse de mecliste lastikten geri dönüşüme vize verilmesi birçok organize sanayi bölgesi bulunması nedeniyle yatırımcıların gözünü Düzce'ye çevirdi. Hava kirliliğinin adeta nefes aldırmadığı şu günlerde temiz hava için mücadele edilmesi gereken şehirde, böyle bir yatırımın gündeme gelmesi bile tadımızı kaçırdı. Haber: Savaş ARI

Yorumlar (16)
Ömer 2 ay önce
Koronaya yakalananlar nefes alamadigindan, yakalanmayanlar ise duzcede nefes aldigindan hayatini kaybedecek...
Cok yazik...
. 2 ay önce
Bunu lütfen gündemden düşürmeyin
Osman 2 ay önce
Bi de üstüne lastik yaktırma sevdasındaki Düzceli siyasetçilerimize de Allah'tan akıl fikir diliyorum.
Aysen yilmaz 2 ay önce
Asla yapilmamali bukadar hava kirliligi varken ve vadaslara uymasi gereken kurallar koyarken kovit 19 zun yayilmamasi icin sigara yasagiyla mucale baslarken lastik dumani yutmak bu halka zulum deyilmi bu suctur geridonusum icin kullanilabilir asla rizamiz yoktur
VATANDAŞ 2 ay önce
köylere doğal gaz gelmezse böyle olur. hala kömür yakılıyor.
Murat 2 ay önce
Yarın çoluk çocuğumuza nasıl bi dünya bırakıcaz yetkililer her aldığınız karar boynunuza bi vebal ;bırakın havamız temiz kalsın biz düzcemizi yeşil biliyoruz bırakın öyle kalsın..
Hasan 2 ay önce
Belediye ve çevre şehircilik il müdürlüğü işbirliğinin sonucu. Denetimsizlik
Zülfikar Özlü 2 ay önce
Halk sigara içerek mi kirletiyor bu havayı!! Yoksa duyarsız, çok bilmiş iktidar mensupları ve eski bakan hiçbir çözüm bulmadan daha ne kadar bu kötü hava solumamızı sürdürecek!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
az bulutlu