banner851

banner614

TÜRKİYE’Yİ SARSAN FELAKETLERİN ARDINDAN…

Düzce Belediyesi, yangın ve sel başta olmak üzere doğal afetlere karşı farkındalık oluşturmak için harekete geçti. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla İtfaiye Müdürlüğü’nün deneyimli personelleri tarafından, ilçe ve köylerde orman yangınlarına yönelik eğitimlere başlandı.

banner619
Düzce 25.08.2021, 12:45 26.08.2021, 16:42
377

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tüm Türkiye’yi sarsan yangın ve sel felaketlerinin ardından kent çapında farkındalık oluşturmak için harekete geçti. Başkan Özlü’nün talimatıyla İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ilçe ilçe,  köy köy gezerek vatandaşları bilinçlendirmek için eğitimlere başladı.


GÖLYAKA’DA EĞİTİM VERİLDİ

Gölyaka Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Merkezi ile ortak yürütülen çalışma kapsamında ilçeye bağlı Yunus Efendi, Çamlıbel, Hamamüstü, Güzeldere, Bakacak, Saçmalı, Taşlık, Açmaköy, Zekeriyaköy, Yeşilova, Çay, Demirtepe ve Aksu Köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen ekipler, yangın ve orman yangınlarına karşı sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu.

Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek eğitimlerin ardından, vatandaşlara katılım belgesi verilerek orman gönüllüsü olmaları sağlanacak. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün, yangınla mücadele kapsamında bilinçlendirme çalışmaları diğer ilçe ve köylerde yapılacak eğitimler ile devam edeceği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (1)
vatandas 1 ay önce
tebrik ederim çok basarili bir çalışma,düzce geneline yayılır inşAllah