banner851

banner614

TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER KİTAPLARLA BULUŞTURULACAK

Düzce Belediyesi, ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan kampanyaya 681 kitap bağışlayarak destek verdi.

banner619
Düzce 10.06.2021, 12:30 10.06.2021, 18:02
457

Düzce Belediyesi, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlatmış olduğu "Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamındaki kitap kampanyasına 681 kitap ile destek verdi.

Kampanya ile ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmalarının sağlanması hedefleniyor.

“OKUMAK UFKU AÇAR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kampanyanın önemine değinerek, “Kitap insanın ufkunu açan en önemli etkenlerden biridir. Kitap okumak, yeni bilgiler öğrenmek ve kaliteli zaman geçirmenin dışında zekâyı ve düşünme yetilerini geliştirdiği kanıtlanmıştır. Biz de Düzce Belediyesi olarak ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlü vatandaşlarımız için başlatılan bu kampanyaya elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)