banner851

banner614

“UCUZ DİYE MERDİVENALTINI TERCİH ETMEYİN” UYARISI

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle işleri büyük ölçüde olumsuz etkilenen Düzce esnafı, Ramazan alışverişlerden umutlu… TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vatandaşlarımız mübarek Ramazan ayı gelirken alışverişlerini merdivenaltı ürünlerden değil esnafımızdan yapmalı. Bakliyattan şekerlemeye, pideden kuru meyveye her türlü alışveriş için pandemide kazancı düşen esnafımız Ramazan ayı için hazır ve umutlu.” dedi.

banner846
Düzce 04.04.2021, 14:00 04.04.2021, 13:53
579
banner844

13 Nisan’da başlayacak mübarek Ramazan ayı için Düzce esnafı tüm hazırlıklarını tamamladı. Salgın yüzünden aylardır bekledikleri satışlara ulaşamayan birçok sektör, 11 ayın sultanı Ramazan’a sayılı günler kala alışverişlerin artmasını bekliyor.

“BU YIL HER ZAMANKİNDEN DAHA HAREKETLİ BİR ALIŞVERİŞ OLACAK”

Koronavirüs salgını kararları kapsamında iftarların her gün evlerde açılacağını anımsatan ve dolayısıyla alışveriş listelerinin kabardığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve pandemi tedbirleri gereği yiyecek içecek hizmet sektörünün kapalı olacağı, yalnızca evlere servis ya da gel-al usulü çalışacağı göz önüne alındığında evlerde daha fazla zaman geçirilecek. Bununla birlikte iftar çadırları, aşevleri gibi Ramazan ayına özel toplu yemek alanları olmayacağından, tüm iftarlarımızı evlerimizde açacağız. Dolayısıyla evde tüketim her zamankinden fazla olacak. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre yoğunluk veya hareketliliğin daha fazla olmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

“MERDİVENALTI ÜRÜNLER DEĞİL ESNAFIMIZ TERCİH EDİLMELİ”

Vatandaşın alışveriş için ucuz ve kalitesiz merdivenaltı ürünleri değil esnafı tercih etmesi gerektiğine dikkati çeken Palandöken, “Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala vatandaşlarımız alışveriş listelerini hazırlamaya başladı. Esnafımız da Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Bakliyattan salçaya una, tatlıdan yufkaya, çaydan makarnaya her türlü ihtiyaç listesinde öncelikle fiyat kriteri başı çekiyor. Fakat ucuz olsun diye de merdivenaltı alışveriş yapılmamalı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için esnafımız tercih edilmeli.” diye konuştu.

Yorumlar (5)
Esnaf mı 3 ay önce
Esnaf mı kaldı yaa hepsi borç kredi haciz batağında ramazan mı kurtaracakmış? İnsanın yüzüne baka baka yalan söylüyorlar.
Düzceli 3 ay önce
aynen öyle!
Bilgin Arslan 3 ay önce
Artık herşeyin fiyatı artar fırsatçılar çoğalır pideninde fiyatını yükselirler
Düzceli 3 ay önce
Düzcede ne kadar büyük market varsa tek tek dolaşın fahiş fiyatlarda kesin cezayı milletimizde resim çeksin ihbar etsin
Akıl var izan var... 3 ay önce
Merdiven altı dediğiniz her kim ya da ticarethane ise devlete vergi vermiyor mu? Veriyorsa denetimleri gerçekleştirilmiyor mu? Pahalı olan yerlerde ise üretimden tüketime kadar fiyat kontrolü yapılıyor mu?
16°
az bulutlu