banner851

banner955

‘UKRAYNA’NIN BAŞINA GELENLERDEN RUSYA KADAR SİZ DE SORUMLUSUNUZ’

Yürüttüğü görevlerde Türkiye’nin savunma sanayisinde önemli işlere imza atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini değerlendirdi. Başkan Özlü, Rusya’yı kınamaktan öteye geçemeyen uluslararası kuruluşları eleştirdi. Bugünkü durumdan Rusya kadar NATO ve AB’nin de sorumlu olduğunu belirten Özlü, “Sizler artık hiçbir işe yaramayan karton kulelersiniz.” dedi.

Düzce 25.02.2022, 12:10 26.02.2022, 17:56
1058
banner1032

Rusya Ukrayna savaşı resmen başladı. Vladimir Putin'in Donbas'a askeri operasyon talimatının ardından, Rus askeri birlikleri kara ve havadan saldırıya geçti. Askeri birlikler Ukrayna topraklarına girerken, hava hareketleri de Ukrayna'nın stratejik noktalarını bombalıyor. İki taraftan da yüzlerce kayıp verilirken sığınaklara inen halkın korku dolu bekleyişi sürüyor. Hal böyleyken uluslararası toplum Ukrayna’ya yardım için hiçbir somut adıma atmıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı'nda mühendis, uzman, proje müdürlüğü, daire başkanlığı, müsteşar yardımcılığı görevler ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı yürüten, Türkiye’nin savunma sanayisinde önemli işlere imza atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini değerlendirdi.

‘Kınamaktan ve endişe etmekten başka ne yaparsınız?’

‘Savaşa hayır’ mesajı veren Başkan Özlü, sosyal medya hesabından gündeme dair yaptığı paylaşımda Rusya’yı kınamaktan öteye geçemeyen uluslararası kuruluşları eleştirdi. Başkan Özlü, “Uluslararası kuruluşlar siz ne işe yararsınız? Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Birliği, AGİT vs. “kınamaktan ve endişe etmekten" başka ne yaparsınız? NATO üyesi ülkeler yarınki toplantıda Moskova’daki büyükelçilerinizi geri çekme kararı alabilecek misiniz?” diye sordu.

‘Rusya kadar NATO ve AB’de sorumlu’

Ukrayna’nın bugün yaşadığı durumdan Rusya kadar NATO ve Avrupa Birliği’nin de sorumlu olduğunu belirten Özlü, “Bugün Ukrayna'nın başına gelenlerden Rusya kadar NATO ve AB sorumludur. 2008 de Ukrayna'yı NATO ve AB’ye alsanız ne Kırım işgal edilir ne de bugün Ukrayna savaşı çıkardı. Sizler artık hiçbir işe yaramayan karton kulelersiniz.” cümleleriyle bu kuruluşların işlevini yitirdiğine değindi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (10)
vatandaş 8 ay önce
kalıcı konutlar yolu rezil durumda, hele hele total istasyonun orası!
HALK 8 ay önce
düzce halkıda seni kınıyor başkan DÜZCE sokaklarıda bomba düşmüş gibi delik deşik
American 8 ay önce
Kaliteli diplomatlarımızın gözlemleri bir bitsin,operasyonun amacı belli olsun medeni dünya düzenine katkı sağlamak adına KUTSAL DEVLETİMİZ'DE yaptırım uygulayacaktır! Hiç şüpheniz olasın! Öyle değil mi Başgan.
A 8 ay önce
Biz ne yapabildik?
Badi hasan 8 ay önce
Bırak Rusya’yı sen Orhangazi mahallesindeki çamurlu suya bak boş işlerle uğraşıyorsun.bırak reis baksın o işlere
Biz.. 8 ay önce
Bizde sizi gormekden biktik.Alin taytli strecli suriyeli erjekleri 1 kilo makyajli kizlarini pijamayla sokakda dimbil dimbil gezen afganli abazanlari hep beraber araplara gidin..Bıktıkkkkkkk
Cash81 8 ay önce
Sende hiçbir işe yaramıyorsun
halk 8 ay önce
sen ilkönce Düzcedeki mültecileri gönder.Sokakda Düzceliden çok Suriyeli dolu.Adam 3 karısınnı almış gelmiş arapbaharı yaşıyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı