banner851

banner614

ÜRETİCİ MAĞDUR OLMASIN

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentin önemli geçim kaynaklarından biri olan fındık ile denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, fındık alım satımı yapan dükkânlarda hassas kantar denetimi gerçekleştirdi.

banner619
Düzce 09.09.2021, 16:00 09.09.2021, 15:54
870

Düzce’nin en önemli geçim kaynağı ürünlerden biri olan fındığın alım satımında üreticinin mağdur olmaması için Düzce Belediyesi hasat zamanında harekete geçti.

Kent merkezinde fındık alım satımı ile uğraşan tüccarları tek tek inceleyen Zabıta ekipleri, özellikle hassas kantarlardan yaşanan haksızlığın önüne geçiyor.

3516 sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu kapsamında yürütülen denetim çalışmalarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından temin edilen hassas ağırlıklarla alış verişte kullanılan terazi ve kantarların kontrolleri yapıldı.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle korsan fındık tüccarlığı yapan kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, kantardan kilo çalımı yapıldığını ve bilindik esnaflarla çalışılması gerektiğini kaydetti.

Zabıta ekipleri, fındık hasat zamanı boyunca alım satım yapan esnaflara denetimler yapacaklarını da belirtti.

Yorumlar (3)
ADALETLİ OL 3 hafta önce
EY ZABITA BAKKALI ÇANKALIN TERAZİSİNİ KİM DENETLİYECEK,KEŞİR VE ÇAKARIN YAKIN AKRABALARINI VE YAKIN VE TANIDIKLARINI DENETLİYEBİLİYORMUSUN HAKLARINDA YASAL İŞLEM YAPABİLİYORMUSUN
Findik 3 hafta önce
Fındık para etmez oldu devlet açıklıyor farklı fiyat alıcı acikliyor farklı fiyat olan her zamanki gibi çiftçi ye oluyor
FINDIKCI 3 hafta önce
GÜNAYDIN