banner851

banner614

VAKA GİBİ VEFAT DA TEDİRGİN EDİYOR

Tam kapanmada 8 günlük süre geride kalırken Düzce’de 2 kişi daha yeni tip koronavirüse karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Bu kayıplarla Düzce’deki salgın kaynaklı ölümlerin sayısı 166’ya ulaştı. Dün tespit edilen 133 yeni vakayla son bir yılda tespit edilen vaka sayısı da 38 bin 448’e ulaştı.

banner619
Düzce 07.05.2021, 18:45 07.05.2021, 18:03
4257

Son 14 aydır hayatı kabusa çeviren yeni tip koronavirüs salgınının yayılımını önlemek amacıyla ülke genelinde 29 Nisan’da başlayan tam kapanma döneminde 8 gün geride kaldı.

Düzce’deyse yeni tip koronavirüsle mücadelede son 48 saatte üzen haberler peş peşe geldi. COVİD-19 testi pozitif çıkan ve hastalığı ağır seyrettiği için pandemi yoğun bakım servislerinde tedavileri süren 2 vatandaş yaşamını yitirdi. Bu vefatlarla Düzce’de salgının aramızdan ayırdıklarının sayısı toplamda 166’ya yükseldi.

Salgının seyri adına Düzce’de vaka sayısındaki kısmi düşüş gelişmesi sevindirse de vaka sayılarının halen yüksek seyretmeye devam ediyor.

Düzce’de 6 Mayıs Perşembe günü COVİD-19 şüphesiyle hastanelere başvuran 847 kişiden PCR testi alınırken 133 kişinin daha koronavirüse yakalandığı tespit edildi. Bu verilerle Düzce’de salgına yakalananların sayısı 38 bin 448’e ulaştı. İl genelinde tedavileri süren aktif vaka sayısı ise 1.972 oldu. 38 hastanın pandemi yoğun bakım servislerinde tutulduğu kentte 19 kişi ise entübe edildi.

Tam kapanma döneminin ortasına doğru yaklaşırken Düzce’de salgının kontrol altına alınması için yetkililer, kısıtlama ve tedbir kararlarına tam uyum çağrısını sürdürüyor.

Yorumlar (4)
adamın teki 5 ay önce
bu tam kapanma kalıcı konutlarda niye yok? çocuk parkları cıvıl cıvıl, pazara arabayla gidenler, camiye arabayla gidenler, biz enayiyiz kurallara uyarak, bunların hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.
Son günler 5 ay önce
Son Günlerde tam kapanma değil de kısmi normalleşme var gibi yetkililer hiç sadece uyun diyor kontrol yok yaptırım yok nasıl tam kapanmadır bu her yer ana baba günü trafik normal seyirde devam ediyor bu kapanma sadece bazı kesmemi geldi.
VATANDAŞ 5 ay önce
Allah rızası için dün Yunus Marketi Bi çekim yapılsaydı kaç yüz kiş var
Sezer 5 ay önce
Tam kapanma mı yoksa küçük esnafı kapatma mı herkes sokaklarda