banner851

banner955

VALİ ATAY, ANLAMLI ESERİ AİLEYE TAKDİM ETTİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından “81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları” isimli eserde Düzceli şehit polis memuru Sabri Altınbaş’ın yaşam öyküsüne yer verildi. Vali Cevdet Atay, şehidin ailesine anlamlı eseri takdim etti.

Düzce 18.11.2021, 14:00 18.11.2021, 19:03
1014

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından “81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları” isimli eser hazırlandı.

Bu eserle şehitlerin destansı fedakârlıklarını ve örnek hayatlarını ölümsüz kılmak, çocuklara ve gençlere bu hikâyelerden çıkan derslerle hayatlarını şekillendirmede katkıda bulunmak ve milli değerleri gelecek nesillere taşıyabilmek amaçlandı.

Anlamlı kitapta Düzce’den de 11 Kasım 2015’te Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan polis memuru Sabri Altınbaş'ın kahramanlık destanı yer aldı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Kaynaşlı ilçesi Darıyeri Yörükler Köyü'nden olan Şehit Altınbaş’ın makamında ağırladığı babası Zeki Altınbaş ve oğlu Bera Zeki Altınbaş’a “81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları” kitabını takdim etti. Şehidin oğlu Bera Zeki ile yakından ilgilenen Vali Atay, kitabı da şehidin ailesiyle birlikte inceledi.

Yorumlar (1)
Resul İnan 1 yıl önce
fotoğrafın solunda bir kadın var, o kim ? Adını anmadınız iyi bari blurlamadınız diyeceğim
Yeni Sayımız