banner851

banner955

VALİ ATAY BU TALEBE KAYITSIZ KALMADI

Düzce’de yaşayan özel gereksinimli genç Mert Duman’ın vatani görevini yapmak istediğini ilettiği Vali Cevdet Atay bu talebe kayıtsız kalmadı. Vali Atay, Mert Duman’ın askerlik görevini yerine getirmesi ve temsili askerlik töreninde yer alması için İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş'ı talimatlandırdı.

Düzce 16.03.2022, 09:30 15.03.2022, 18:21
1601
VALİ ATAY BU TALEBE KAYITSIZ KALMADI

Düzce’de yaşayan özel gereksinimli genç Mert Duman, askere alınmadığını öğrenince Düzce Valiliği’ne başvurarak vatani görevini yapmak istediğini iletti.

Gencin bu talebini öğrenen Düzce Valisi Cevdet Atay, Duman’ı ailesiyle birlikte yaşadığı eve giderek ziyaret etti. Genç ve ailesiyle sohbet eden Vali Atay, bu talebe kayıtsız kalmadı.

Vali Atay, Mert Duman’ın askerlik görevini yerine getirmesi ve temsili askerlik töreninde yer alması için İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş'ı talimatlandırdı.

Özel gereksinimli genç ve ailesi, askerlik üniformasını giyeceğini duyunca sevince boğulurken Vali Atay’a teşekkür etti.

Yorumlar (4)
sinan kambur 7 ay önce
Sayın Valimiz!! ALLAH sizden razı olsun,makam deyil sadece insani yönünüzde mükemmel,Vicdan sahibi insanlar herzaman düşmüşe,acize babalık eder.Tebrik ederim Valim..
noname 7 ay önce
Allah sağlık sıhhat versin kardeşim senin vatan borcun yok rahat ol
Ramazan Tatlı 7 ay önce
Mansur başkan yine sahalarda
Hshxhah 7 ay önce
Vali bey belediyedeki gündelikçi işçi gibi verilen maaşın hesabını da sorun cumartesi pazar kesilen maasta yıllık izinlerin cumartesi gününe dahil edilmesini de sorun Allah rızası için bu iscilerede yardım edin
17
kapalı