banner851

banner614

VALİ ATAY'IN TALİMATIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

banner619

Düzce Valiliği, hava kalitesine etkisi bulunan olumsuz emisyon salımlarının tespiti için gece denetimi yapıldığını bildirdi.

banner846
Düzce 13.12.2020, 10:56 13.12.2020, 11:10
3343
VALİ ATAY'IN TALİMATIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
banner844

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte son zamanlarda hava kalitesine etki eden parametrelerden biri olan partikül madde parametrelerinin yüksek konsantransyonlarda ölçüldüğü belirtildi.

Hava kalitesine olumsuz etkide bulunan kaynakların tespiti adına ilde bulunan 3 adet hava kalitesi ölçüm istasyonuna ek olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen bir adet Mobil Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu'nun ilin muhtelif yerlerinde ölçüm yapmak üzere çalışmaya başladığı anımsatıldı.

Açıklamada, Düzce Valisi Cevdet Atay'ın talimatı üzerine gece saatlerinde olası olumsuz emisyon salımlarının tespitine yönelik saat 21.00'den itibaren il genelinde gece denetimi gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca denetim yapılan noktalar arasında ağaç sanayi işletmelerinin bulunduğu alanlar ile Beyciler, Feyzi Çakmak, Cumhuriyet ve Aziziye mahallelerinin yanı sıra Beyköy 1. Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yer aldığı kaydedildi. (AA)

Yorumlar (21)
Ev hanımı 8 ay önce
Balkonumuz toz, çamaşırlarımızı asamıyoruz. Cam kapı açamaz olduk. Evlerimizin içi ağaç tozu. Temizlemekten bıktık. Divapan ın tozu içindeyiz yıllardır.
Umutsuz Mahalleli 8 ay önce
Divapan buhar çıkan bacadan tutkalı toz, kazanlardan gelen karbonmonoksit diğer kullanılan kimyasal atıklar ve gaz birleşik halde doğaya salınım yapıyor. Yıllardır etraftaki evler ve vatandaşlar bu fabrikadan zarar görmektedirler. Defalarca resmî kurumlara müracaat edilmiş ancak bir düzelme olmamıştır. Artık umudumuz da kalmamıştır.
Gökhan 8 ay önce
Sayın valim divapanı gece bir oturup izleyin düzceye tek başına yetiyor ordan çıkan duman sabaha kadar düzce'nin üzerine yayılıyor nasıl olsa patronlar düzcede durmuyor uzaktan ceplerini dolduruyor zehiri düzceli soluyor
Ahmet 8 ay önce
Halin arkasında her gece lastik , kablo vb şeyler yakıyorlar her gece bütün düzce duman altında kalıyor
Hasan 8 ay önce
Önce doğal gazı getirin doğanlı muncurlu yeşilçam merkeze bağlı yakın köylere orman işletmesi köylünün odun hakkını düşürünce millet kömüre yüklendi netice ortada
Muhtarfan 8 ay önce
Satılmış köyün satılmış fabrikası
Doğan Ak**** 8 ay önce
1.osb de bazı firmaları iyi denetleyin. Ani baskın baskın yapın makinalarını kapatmaya izin vermeyin ve arıtmalarının içini açarak bizzat kontrol edin o zaman gerçekler gün yüzüne çıkar.
Düzceli 8 ay önce
Pakmayayı akşam veya sisli havalarda denetleyin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın