banner851

banner614

VALİ ATAY’IN BAŞLATTIĞI PROJEDE ÖĞRENCİLERE ULAŞILIYOR

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay öncülüğünde başlatılan “Her Evde bir Okul“ projesiyle il genelindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşılmaya devam ediliyor.

banner846
Düzce 03.11.2020, 13:16 03.11.2020, 15:20
1254
banner844

Koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitimin sınırlı şekilde yapılması ve uzaktan eğitim için gerekli olan elektronik cihazlara her öğrencinin erişim imkanı olmaması üzerine Düzce Valiliği harekete geçmişti. Düzce’de maddi imkansızlığı olan öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla başlatılan “Düzce’de Her Evde Bir Okul” projesi adı altındaki eğitim seferberliği hız kesmeden devam ediyor.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın 1 Ekim’de başlattığı proje kapsamında öğrencilere çalışma masası ve kitaplıkla beraber EBA’ya erişim içinde tablet bilgisayar ulaştırılıyor.

Bu kapsamda daha önce Yığılca ve Kaynaşlı’daki faaliyetlerin ardından Gölyaka’da 61, Çilimli’de 100, Akçakoca’da 110 adet çalışma masası ve 144 adet tablet bilgisayar öğrencilere teslim edildi.

Projeyle birlikte Düzce’de çalışma masası ve kitaplığı olmayan öğrenci kalmaması hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Enver şen 7 ay önce
her eve taplet biz köyde oturuyoruz benim çocuklarım servis ile 8 kilometre okula gidiyor ama bize birşey yok bu işi yaparken gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşın
Fatma husan 7 ay önce
Herkese dablet bilgisayar vesayre dağitiliyormuş benimde ikiz evlatlarim var erkek cocuk ortaokul 7ye gidiyor ama bize bişey gelmedi sosyal yardimlaşmada kaydim var ve ikizlerime durumum olmadindan hicbirşey alamadim ders yapmalari turbo kitaplari bile alamadim durumum yok kiradayim neden bize ulaşilmadi
26°
kapalı