banner851

banner614

VALİ: HER SÜRÜCÜ AYNI ZAMANDA BİR YAYADIR

banner619

İçişleri Bakanlığı tarafından organize edilen "Yaya Güvenliğinin Nöbetçiyiz" kampanyası kapsamında Düzce’de 107 yaya geçidinde toplam 560 kolluk personeli nöbet tuttu. Azmimilli Okulu önünde düzenlenen etkinlikte öğrencilerle birlikte uygulama yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Her şoför, her sürücü aynı zamanda bir yayadır. Bu manada yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesini sürücülerimizden bekliyoruz.”

banner846
Düzce 02.10.2019, 15:15 02.10.2019, 18:45
849
banner844
Bugün Türkiye genelinde eş zamanlı yaya geçidi nöbeti tutuldu. Düzce’de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı toplam 560 personel tarafından 107 yaya geçidinde tutulan nöbetler saat 13:30'da başladı.
Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen yaya nöbeti etkinliğinin Düzce'deki 107 adresinden biri Azmimilli Okulu önündeki yaya geçidi oldu.  

Azmimilli Okulu öğrencilerinin hazır bulunduğu Azmimilli Okulu önündeki yaya geçidi nöbetine, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da katıldı.
Ellerinde trafik kurallarına uyulması gerektiğini anlatan sloganların yer aldığı pankartlar taşıyan öğrencilerin trafik polislerinin yardımıyla yönettiği trafik akışında durdurulan araçların sürücülerine yayaların geçiş üstünlüğüne karşı duyarlı olması konusunda uyarılarda bulunuldu. 
Etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, şöyle konuştu:
“Bu uygulama ülkemizin tüm noktalarında başladı. Yaya geçitlerinde bundan sonra yayaya öncelik vereceğiz. Bu manada bugün “Yaya Geçidinin Nöbetçisiyiz” adı altında bir etkinlik düzenleniyor. İlimizde 48 ekiple 107 noktada 560’ın üzerindeki emniyet ve jandarma personelimiz nöbet tutuyor. Tabii öğrencilerimizle bizlerle birlikte bu çalışmamızı yapıyoruz. Şoförlerimizden beklentimiz ve uyulmasını istediğimiz husus mutlaka yaya geçitlerinde durmak suretiyle yayalarımıza öncelik versinler. Onlar geçtikten sonra sakin bir şekilde yollarına devam etsinler. Bu olmazsa olmaz bir unsur ve şoförlerimizden bu duyarlılığı bekliyoruz . Bu hassasiyeti bekliyoruz ve uymalarını diliyoruz. Aksi takdirde yaptırımlarla karşı karşıya kalmalarını da kesinlikle istemiyoruz. Bu çocuklarımızın geleceği, vatandaşlarımızın geleceği, yayalarımızın geleceği demek. Çünkü her şoför, her sürücü aynı zamanda bir yaya bildiğimiz gibi. Bu manada bu anlayışı bu yardımseverliği bekliyoruz.”

Yorumlar (6)
düzceli 2 yıl önce
protokolun sayın üyeleri birazda sizler yürüseniz vatandaşı daha iyi anlarsınıx özellikle elektrikli bisiklet ve motorsikletlerin yayalara verdiği sıkıntılarıanlasanız yeterli
ramazan 2 yıl önce
mehmet akif caddesi ile namık kemal sokağın birleştiği noktaya yaya geçiti istiyoruz.arabalarda çok hızlı gidiyor
ŞOFÖR 2 yıl önce
YAYAYA KIRMIZI IŞIK YANARKEN İHLAL EDEN YAYAYA YAYA GECİDİ OLMAYAN YERDE ARABALARIN ÖNÜNE ATLAYAN YAYALARIDA DENETLEYİP CEZA KESTİNİZMİ ÖNCE YAYALARIN HAKLARINI ÖRETİN SONRA YAYA ÜSTÜNLÜĞÜ NEREDE KULLANILIR KULLANILIR BUNU YAYAYA TV LERDEN ZORUNLU YA
adnan 2 yıl önce
gündüz herkes işte iş çıkışı yapsanız ne olurdu ?
büşra 2 yıl önce
öncelik düzce halkına eğitim verilmeli.yaya yolunda yayalar yayıla yayıla yürümemeli.
sürücü 2 yıl önce
Buradan Vali Bey e ricamız, özellikle Heykelin köşesindeki yaya geçidine çözüm bulunması. Orada yaya akışı bitmiyor ki.. zaten yayalar, yaya geçidinden geçerken, yol vereceksin tabi der gibi ağırdan alıyor. elbette yayanın hakkıdır ama bilhassa o noktaya bir çözüm bulunmalı