banner851

banner614

VALİ: İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BİR ARAYA GELECEĞİZ

banner619

11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, bu yıl da mekânların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofraları yerine, komşu, dost, akraba ve ihtiyaç sahipleriyle bir araya geleceklerini açıkladı ve tüm vatandaşlara da “İsraftan kaçınalım” çağrısı yaptı.

banner846
Düzce 03.05.2019, 11:59 03.05.2019, 19:32
904
banner844

Müslüman aleminin 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmesine sayılı günler kaldı. Manevi duyguların artarak yaşandığı bu önemli ay dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bir mesaj yayımladı.

“Zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız”

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yıl da daha önceki yıllarda almış olduğumuz karar doğrultusunda, mekânların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofralarında programlar yapmak yerine, komşu, dost, akraba ve garibanlarla bir araya gelelim. Her türlü değerlerimizin, geleneklerimizin, inançlarımızın törpülendiği, bencilliğin, yalnızlığın arttığı bu zamanda fert ve toplum olarak huzura, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya daha da önem vermeli, zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız.”

“Manevi duygular ile ziyaretlerde bulunalım, israftan kaçınalım”


“Allah rızası için yapılması gereken hayrın ve hayırseverliğin bu Ramazan ayında da devam edeceğine inanıyorum.” ifadesini kullanan Vali Dağlı, mesajına şöyle devam etti: “Bizim milletimiz; daima çevresini, akrabalarını, komşularını görüp gözeten, varsa ihtiyaçlarını araştırıp tespit eden ve karşılayan bir zihniyete sahiptir. Bizim medeniyetimiz merhameti kuşanmış bir medeniyettir. Sofralarımızı ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara, engelli kardeşlerimize, ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize, yetimlere, gazilere ve şehit yakınlarına açalım. Manevi duygular ile ziyaretlerde bulunalım, israftan kaçınalım. Bu vesile ile Düzceli  hemşerilerimizin Ramazan ayını bütün kalbimle tebrik eder eder, sağlık, mutluluk, huzur ve kardeşlik içerisinde Bayrama kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
sanayici 2 yıl önce
sayın valim dost akraba yı yemege ve çay içmeye çagıracak halimiz .mi kaldı ki 2000 tl kiramı elektirikmi doğalgazmı yok çocukmu okutalım bırakın iftara cagırmayı gectik karnımızı doyurmaya bakıyoruz
Beykoylu 2 yıl önce
Ben daha BASKANDAN hariç atanan ve seçilen birinin fakirin ne yanında nede sofrasında görmedim ama konuşurken hepsi ilim ve bilim adamı masAllah
İcraat 2 yıl önce
Bu anlayışı icraatlarda da görmek gerek.O kadar çok fuzuli program varki, bunlara ayrılan kaynaklarda doğru yerlerde kullanılabilir.Okur yazar bulışmaları örneğin.Kaç para ödendi bilmiyorum.Tüm söyledikleri video olarak nette var.Eğerki yazarlara para verildiyse, papağan gibi tekrar için o kadar paraya lüzüm yok.
24°
parçalı az bulutlu