banner851

banner614

VALİLİK AÇIKLADI

banner619

Düzce Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin, 2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğinin açıklandığı yazılı bir bildiri yayımladı.

banner846
Düzce 03.09.2019, 18:01 06.09.2019, 17:52
4196
VALİLİK AÇIKLADI
banner844

Düzce Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri 13.  Etap kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin, 2 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğinin açıklandığı yazılı bir bildiri yayımladı.
 


Yürürlüğe giren tebliğ kapsamında yeni tesis yatırımlarında 1 milyon 250 bin TL, yarım kalan yatırımları tamamlamak için yapılan yatırımlara 875 bin TL, Teknoloji Yenileme ve/veya Kapasite Artırımı konularında ise 620 bin TL’ye kadar destek verileceğinin duyurulduğu yazılı açıklamada  şu ifadelere yer verildi:

İlimizdeki başlıca yatırım konuları; bitkisel, hayvansal, su ürünleri ile hayvansal ve bitkisel orijinli gübrelerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile hindi ve kaz yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar, su ürünleri tesisi, kültür mantarcılığı, yenilenebilir enerji kaynağı kullanan yeni seralar ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten tesisler, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimidir.

Hibe desteklemeleriyle ilgili Merkez ve 7 İlçe’ de yatırımcılara yönelik olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiş, tarımsal konularda yeni yatırım yapmak isteyenler ile mevcut yatırımlarını geliştirmek isteyen yatırımcılar Düzce'de yatırım yapmaya davet edilmiştir.  

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların, uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 30 EYLÜL 2019 tarihine kadar www.tarimorman.gov.tr web sayfasından yapmaları gerekmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi şirket, tarımsal amaçlı kooperatifler ile birliklere ve gerçek kişilere, yatırım konularına göre 250 Bin TL'den 1 Milyon 250 Bin TL'ye kadar karşılıksız hibe desteği verilecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.”
 

Yorumlar (4)
Cemil taylan 2 yıl önce
Bizim işimize göre guzel duyru olmuştur bims işi yapmak istiyorum
Projeciler 2 yıl önce
Proje ve argelerde görev yapanların ve yakınlarının mal varlıkları ve banka hesapları araştırılsın.Hakikat ortaya çıkar.Allah kul hakkını çıkarır aheste aheste.
Talihsiz talihli 2 yıl önce
Hooop. O para ucar.
A.Rıza ÖZÇELİK 2 yıl önce
İnşaatcı bir hükümetin 17 senedir bitmeyen tadilatının paraları