banner851

banner614

VALİLİK O FOTOĞRAFTAKİ GERÇEĞİ AÇIKLADI

banner619

Bahçeşehir Bölgesi'nde koronavirüs şüphesi ile anne ve oğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Koruyucu kıyafetler giyen sağlık ekipleri tarafından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan 2 kişi hakkında Öncü Haber'e özel açıklama yapan Düzce Valiliği, virüse rastlanmadığını duyurdu. Ancak kendini bilmez bazı kişiler ellerinde hiçbir bilgi yokken çektikleri fotoğrafın altına 'Düzce'de koronavirüsten 1 ölü var' paylaşımı yapıp halkı tedirgin etmeye kalktı.

banner846
Düzce 24.03.2020, 14:01 24.03.2020, 17:28
13805
banner844

Sosyal medyada yayılan bir fotoğraf bugün Düzce gündemine oturdu. Bahçeşehir Bölgesi'nde tedbir amacıyla özel koruyucu kıyafeler giyen sağlık ekipleri tarafından evlerinden alınan anne ve oğulun ambulansa götürülmesi sırasında çekilen bir fotoğraf, dakikalar içerisinde bir çok hesaptan paylaşıldı ve altına şu not düşüldü: "Düzce'de koronavirüsten 1 ölü var, hastalık 4 kişiye bulaşmış!" 

Ancak hassasiyetin çok önemli olduğu süreçte sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışılan bu yanlış algının üzerine giden Öncü Haber, halkı tedirdin etmek için ortaya atılan iddiaların ne kadar asılsız olduğunu ortaya çıkardı. 

Yüksek ateş şikayeti olan anne ve oğulun tedbir amacıyla ambulansla hastaneye gitmek istemesi üzerine bölgeye sağlık ekipleri yönlendirildi. Bahçeşehir Bölgesi'ndeki daireye giden koruyucu kıyafetli sağlık ekiplerini gören bazı duyarsız kişiler, fotoğrafı 'Düzce'de ölü var' diyerek paylaşmaya başladı. Bunun üzerine sadece sağlık görevlilerinin gözüktüğü bu kare yalan yanlış bilgilerle 24 saatte binlerce hesaptan paylaşıldı.

Konu ile ilgili Öncü Haber'e özel bilgilendirmede bulunan Düzce Valiliği, eski adıyla Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde iddia edildiği gibi 4 değil aynı aileden iki vatandaşın yüksek ateş şikayetlerine bağlı olarak tedbir amacıyla koruyucu kıyafetler giyen sağlık görevlileri tarafından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldığını bildirdi. Açıklamada tahlillerde covid-19 'a rastlanmayan anne ve oğulun taburcu edildiği bildirilerek, dezenformasyon yapmak isteyenlere fırsat verilmemesi çağrısı yapıldı.

Yorumlar (12)
Gizemli81 1 yıl önce
Duzcede koronaviruse rastlanmamış lutfen her duydugunuza inanmayin tedbiri elden birakmayin evde kalin bazilarinin yaptigi duyurular bosa çıkıyor Allah bildigi gibi yapsın sadece milleti korkutmaya calisiyorlar işleri ne ki..
İSMAIL ACAR 1 yıl önce
Bunu yapanlar vatan hanidir şerefsizdir haysiyetsizlik dir umarım ilgililer bunlara gereğini yaparlar
Vedat 1 yıl önce
Düzce'de hiç yok yani öylemi??
Nasılyani 1 yıl önce
15 dakikada tahlil yapmaya mı başladılar?
corona 81 1 yıl önce
17 Mart´da Düzce´de 2 Kişinin Corona Virüs Şüphesiyle Karantinaya Alındığını Okudum. 1 Hafta Geçmesine Rağmen Bu Kişilerin Test Sonuçları Hakkında Hiçbir Açıklama Yapılmadı.Lakin Bugün ki Yaşanan Hadisede ise Dediğiniz Gibi 15 Dakikada Test Yapılıp Sonucu Açıklanmış. :) Çok İlginç.
Felakat tellalı 1 yıl önce
Bizim apartman olmasa bende inanırdım inaninki .kadının testi negatif cikmıs ölen kalan yok kadın yanlız yaşıyor zaten şuan da evde canlı yani :) insanların psikolojisini bozmaya hakkınız yok otu bo.. paylaşmaýın öğrenmeden
Ahmet 1 yıl önce
Konuyu tam bilmeden haber yapıp milleti telaşlandırdıkları için ceza almaları gerekli her önüne gelen haberci olsa senaryo yazsa vay halimize
Hassasiyet Lütfen 1 yıl önce
Sayın valim bu şahıslar hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederiz
Mahmut 1 yıl önce
Belki sen doğru ve panik yaptırmamak amacıyla böyle söyleniyor çünkü sağlık bakanlığı ölen ve hastaların yaşadıkları yer söylenmiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
açık