banner851

banner614

VALİLİK: YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

banner619

Ülke olarak kritik bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde toplumsal duyarlılığın daha önem kazanması gerekirken Düzce’de sosyal medya üzerinden yapılan yanlış algılara Düzce Valiliği göz açtırmıyor. Son olarak 24 saat içerisinde binlerce hesaptan paylaşılan Bahçeşehir Bölgesi’nde çekilen fotoğrafın altına toplumu korku ve paniğe sevk etmek amacıyla yalan yanlış notlar düşenler hakkında soruşturma başlatıldı.

banner846
Düzce 24.03.2020, 15:15
7989
VALİLİK: YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN
banner844

Düzce’de yanlış algı oluşturmak için koronavirüsle ilgili paylaşım yapanlar hakkında adli işlem başlatıldı. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimizde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan uygulamaları sosyal medya hesapları üzerinden, yanlış anlaşılmalara sebebiyet  verecek şekilde paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. 

Sosyal medyada yer alan konuyla alakalı olmak üzere; ateşi yükselen hasta, sağlık görevlilerince kişisel koruyucu ekipman ile tedbir amaçlı olarak evinden alınmış, Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesinde gerekli tahliller yapılmış ve rahatsızlığının Covid-19 vakası ile ilgisi bulunmadığı anlaşıldığından taburcu edilmiştir.

Sosyal medya hesaplarından dezenformasyon amaçlı paylaşımlarda bulunarak yalan haber yayan şahıs/şahıslar hakkında soruşturma açılmıştır.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilimizde Valiliğimizin koordinesinde kamu kurum ve kuruluşları sistemli ve organize bir şekilde gerekli tüm önlemleri almaktadırlar. Vatandaşlarımızın, resmi açıklamalar  haricinde yapılan dezenformasyon amaçlı bilgi ve paylaşımlara itibar etmemesi önem arz etmektedir.“

Yorumlar (6)
Aysel kurt 1 yıl önce
Helal olsun zaten pisikolojımız bozuldu böyle asılsız haber yapanlar büyük para cezası verılsın saygılar
Ozkan 1 yıl önce
Basinda sokaga cikma yasagi ilan edilseydi 15 gun hic bu kadar buyumeyecekti Allah belasini versin kim sorumluysa
Selcuk 1 yıl önce
Bu haberi yapani milete gostermeliki sokaha cikamasin bu ve bunungibileri en agir sekilde cezalandirilmasi gerekiyor resmen infial'e tesvik ediyor
Yorum yapan biri 1 yıl önce
Bana WhatsApp grubundan geldi
Ali akar 1 yıl önce
Algı yapmaya çalışanı direk alınki başkası yapmasın vakit o vakit değil
Yorumcu 1 yıl önce
Devlet en buyuk yanlışı avrupadan gelenleri karantinaya almayarak yapmıştır.
19°
açık