banner851

banner955

VATANDAŞ NE DİYOR?: BİR BAŞKAN YAPIYOR, BİR BAŞKAN SÖKÜYOR

Düzce Belediyesi, 2017 yılında dönemin Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından yaptırılan Atatürk Bulvarı ve İstanbul Caddesi üzerindeki aydınlatma direklerini “yüksek maliyet” gerekçesi ile kaldırma kararı aldı. Yüz binlerce lira harcanan dekoratif aydınlatmaların şehir merkezinden sökülmesi ile Keleş’in bir projesi daha tarih olurken, Düzce’de yaşayanların bu duruma bakış açısını öğrenmek için sokağa çıktık ve vatandaşa mikrofon uzattık. Görüşlerini aktaran Düzceliler’in bir kısmı kararı yerinde bulurken, bazı vatandaşlar ise “Bu işleri bırakıp önce yolları yapsınlar” diyerek belediyenin önceliklerini değiştirmesini istedi.

Düzce 24.07.2020, 13:22 24.07.2020, 14:26
3357
banner1032

Düzce Belediyesi, Atatürk Bulvarı ve İstanbul Caddesi’ndeki aydınlatma direklerini fazla mali yük getirmesi nedeniyle kaldırma kararı aldığını duyurdu. Eski Başkan Mehmet Keleş döneminde projelendirilen ve henüz üç yıl önce yapılan aydınlatmaların yerine yeni bir düzenleme çalışması yapılacağı ve mevcut led lambaların ihtiyaç duyulan noktalarda değerlendirileceği bildirildi.

Öncü Haber ekibi olarak bu konuda Düzceliler’in nabzını tutmak için mikrofon uzattık ve düşüncelerini aldık. Eski Başkan Mehmet Keleş’in heykeller ve İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi’nden sonra dekoratif aydınlatma uygulamasının da tarih olması konusundaki görüşlerini ileten Düzceliler’in bir kısmı Keleş’in Düzce’yi güzelleştirdiğini savunurken, bir kısmı ise aydınlatmaların fuzuli bir masraf olduğunu ve kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu savundu. İşte o yorumlar…

“KELEŞ DÜZCE’Yİ GÜZELLEŞTİRDİ, KALDIRILMASIN”

“Ben kaldırılmasını istemem. Çünkü öyle çok güzeldi. Sayın Mehmet Keleş’in tek amacı Düzce’yi güzelleştirmekti. Kendisi de zaten sağ olsun zamanında Düzce’yi güzelleştirdi. Bence kaldırılmasın.”

“GAYET İYİ GÖZÜKÜYOR”

“Kaldırılmasını düşünmüyorum. Çünkü bu tarz şeylerin çevreye bir zararı yok. Çevreye zarar vermediği için neden kaldırılıyor. Maliyete gelene kadar birçok şey var. Bu ışıklandırmalar, heykeller bunların kaldırılması maliyeti çok etkilemez. Gereksiz birçok şey var bence onlar kaldırılmalıdır.  Görünüm olarak gayet iyi gözüküyor. Kaldırılmamasından yanayım.”

“ÖNCE DÜZCE’NİN YOLLARINA BAKSINLAR”

“Bir iş adamına para kazandırdılar. Başka da bir şey değil. Önce bu Düzce’nin yollarına bir baksınlar. Yollar hep köstebek yuvası gibi olmuş. Yollar çok kötü olduğu için arabamızın altı vuruyor ve arabalarımız hasar alıyor. Allah rızası için yolların yapılmasını istiyorum. Önce asıl sorunlar halledilsin ondan sonra böyle küçük detaylar halledilir. “

“GEREK YOK, KALDIRILSIN”

“Kaldırılması çok doğru bir karar. Çünkü fuzuli masraf olduğunu düşünüyorum. Gerek yok bu tarz şeylere. Görüntü için bu kadar maliyetin çok fazla olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bu tarz süslemelerin maliyetini yine vatandaş ödüyor. O kadar vergi veriyoruz, bunlar bizden kesiliyor. Sonuç olarak Belediye’nin aldığı bu karar bence çok doğru bir karardır.”

“BİR BAŞKAN YAPIYOR, BİR BAŞKAN SÖKÜYOR”

“Düzce’ye yapılan bu tarz işlerin bence hiçbir önemi yok. Çünkü bir Başkan geliyor ve icraat yapıyor. Yeni gelen söküyor. Sistem sürekli bu şekilde işliyor. Bu millete zarar. Yani yapılan işlerin kalıcı olmak gerekir. Ama Düzce’de kalıcı olarak hiçbir şey yapılmıyor. Ben yıllardır buradayım, bir başkan geliyor bir şey yapıyor fakat diğeri gelip kaldırıyor. Bu paralar halkın cebinden çıkıyor. Millete zarar başka da bir şey değil.”

“PAVYON SÜSLEMESİ GİBİ GÖZÜKÜYOR”

“Ben kaldırılmasını çok doğru buluyorum. Tamam aydınlatma çok güzel ama affedersiniz pavyon süslemesi gibi gözüküyor. Yani ben bu süslemelerden pek hoşlanmadım. Aslında kaldırılmasını mantıklı buluyorum. Ben maliyetten ziyade daha güzel, daha şehir için bir aydınlatma yapılması taraftarıyım. Yani aydınlatma şart. Bence sökülüp atılmaması gerekiyor. Bunun yerine daha zarif ve güzel bir aydınlatma sistemi yapılabilir.”

banner844
Yorumlar (32)
İNSAN 2 yıl önce
BOŞ İŞLER BEN HEPSİNDEN İYİ BELEDİYECİLİK YAPARIM
Dücceli, 2 yıl önce
Ortaokuldan bilirim,safın tekiydi,birileri pohpohlamışlar!
Mert Çetinkaya 2 yıl önce
soru sordukları adamlara bak zaten faruk özlü zihniyeti taşıyorlar boş boş konuşmuşlar.
İbrahim 2 yıl önce
MEHMET keleş gerçekten Düzce’yi dünyaya tanıtan ve Düzce’yi tanıtmak için elinden gelen çok şey yaptı onun yaptıklarını bırakın yakmayı üstüne birşeylerde katmaya bakın başkanım söktüğün her şey bize mal oluyor yazıktır
Düzceyi Seviyorum 2 yıl önce
istanbul caddesinde geniş geniş yürümek varken daracık yerde nasıl yürüyelim. ailemle yürüyüş yapamıyorum. sizler orda esnafın dediğini yapıyorsunuz milletin dediği ne oluyor. sizlerde bir akşamı ailenizle yürümeye çalışın bakalım gerçekleri görürsünüz. Ayrıca ışıklı ortam yürüyüş için uygundur kaldırılmasın. egoluk yapmaya gerek yok.
vergisini veren vatandaş 2 yıl önce
sanki parasını kendileri vermiş gibi biri takıyor biri söküyor ne ala memleket parasını ödeyen halka tek soru soran yok takılın kafanıza göre dayı takılın.
Dūzceli 2 yıl önce
Delinin biri kuyuya bi taş atar 40 tane akilli çikaramaz.özlū geldiginden beri başkanliktan azledilen israfci memedin çöplerini temizlemekle ugraşiyor halaa bitiremedi kolay gelsin başkan o ucubeler kaldirilsin kolay gelsin
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Savrulan milletin parası ama dangalak olanlar varya sözüm meclistendisari hala bu emanet ettiğimiz görev verdiklerimizden hizmet beklenmesi yani dangalaklik değilse ne kafanızı kumdan çıkarın be bu kadar cahil bir memlekette yaşadığına inanamıyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu