banner851

banner614

VATANDAŞ SİRKÜLASYONU AZALACAK

banner619

Yıllardır tüm müdürlükleri içerisinde barındıran Düzce Belediye Başkanlığı binasında artık yeni bir döneme giriliyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla en yoğun vatandaş sirkülasyonu olan imar ve sosyal yardım birimleri artık farklı adreslerde hizmet verecek. Mali İşler Müdürlüğü zemin kata alınırken, 2. ve 3. kat sadece Başkan Özlü ve kurmaylarının kullanımında olacak. Ayrıca su tahsilat büroları da kapatılan Ogün Danış Sergi Salonu'na taşındı.

banner846
Düzce 09.10.2019, 15:41 10.10.2019, 16:14
2436
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü modern belediyecilik anlayışı kapsamında başlattığı uygulamaları sadece projelerle sınırlı bırakmıyor. Özlü, belediye başkanlığı binasında da sıfırdan bir düzenleme yaptı.

Müdürlükler farklı adreslere gönderildi

Her gün yüzlerce vatandaşın çeşitli işlemler için yolunu tuttuğu belediyede vatandaş sirkülasyonu yeni yapılanma ile birlikte azalacak. Düzce Belediyesi'nin 3. katında bulunan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü de "İmar ve Şehircilik" ile "Emlak ve İstimlak" Müdürlüğü olarak ikiye ayrılıp Cedidiye Mahallesi'nde bulunan Belediye İş Merkezi'ne taşınması talimatını veren Özlü, ayrıca Sosyal Yardım İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü de Kalıcı Konutlar 4. Bölgede bulunan Kalıcı iş yerlerine gönderdi. Böylelikle belediye binasında geniş bir yer tutan ve halkın en çok müracaat ettiği birimler ana binadan uzaklaşmış oldu.

2. ve 3. katta yeni düzenleme

Müdürlüklerin farklı adreslere taşınmasının ardından 2. ve 3. katı sadece başkanlık makamı olarak kullanacağı konuşulan Başkan Özlü'nün yardımcıları, danışmanları, özel kalemi ve sekreteryası yeniden düzenleniyor. Düzce Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü'nü zemin kata aldıran Özlü, ayrıca su tahsilat büroları için de yeni bir yer belirledi. Yıllardır birçok sanatsal aktiviteye ev sahipliği yapan Ogün Danış Sergi Salonu kapatılarak, buraya su vezneleri yerleştirildi. Bu oluşumla artık vatandaşlar belediyenin ana kapısından değil yan bölümden girerek, su faturalarını ödeyecek.

"Aksamadan hizmetlerimize devam edeceğiz"

Konuya ilişkin açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, taşınan müdürlüklerin belediye hizmetlerini yeni binada daha nitelikli ve verimli bir şekilde yürütüleceğini belirtti. Başkan Özlü, "Taşınan birim müdürlüklerimiz kendi görev alanlarıyla ilgili işlemlerine aksatmadan devam edecekler. Vatandaşlarımız bazı müdürlüklerimizin taşınmasından dolayı herhangi bir mağduriyetle karşılaşmayacaklar. Hizmetlerimizi yeni taşındığımız binamızda daha nitelikli ve verimli bir şekilde sürdüreceğiz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve Kalıcı Konutları hareketlendirmek adına yürüttüğümüz taşınma sürecinde emeği geçen Başkan Yardımcılarımıza, birim müdürlerimize ve personelimize çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (20)
Düzceli 81 2 yıl önce
Kervandaki garajlara giden yolu açın sizin ben trafik anlayışınıza söveyim saatle rabia ile uğraşıcağına yolu aç kappattınız yolu başkanın kendisinde görüntü var ses yok
Düzceli 2 yıl önce
Eski bakan şimdi ki başkan beye bir oda yetmiyor demek ki katları kendine tahsis ediyor.....
vatandaş 2 yıl önce
bakan bey milletden uzaklaşıyorduu
Adore81 2 yıl önce
ilk aday adayı olup listeye alınmadığında demiştim bakan ılur vekil olur sabıırlı politika diye ve oy vermeyin yer buraları bitirie siyaseti bilmez kibar insan ama sistemw utar demiştim dedim pişman değilim de keşje demeseydim .
vatandaş 2 yıl önce
demek ki belediyenin adil olmayan milletin parasını çarcur edenlere karşı vatandaşın feryadı bağırtısı bakan beyi rahatsız etti ki ödeme noktalarını belediyeden uzaklaştırdı ! bakanımız rahatsız olmasın doğru bir karar vermiş........
Köylü 2 yıl önce
Makam kapısını söküp halkı dinleyen belediyelerin yanında bizde bu...Vatandaşın olmadığı belediye olmaz. Binanın tamanını Eski Bakan'ımıza verin
///// 2 yıl önce
su servisini eski binanıza alabilirsiniz.hani şu yolun ortasına yapılan ..
halka çok yakındınız ya 2 yıl önce
resmen Faruk bey halkla iletişimi tamamen kesiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın