banner851

banner614

VATANDAŞ SORUYOR: NEDEN CEZA KESİLMİYOR?

banner619

Düzce’de otopark sorunu giderek içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Katlı otoparkın geçici olarak kapanmasını fırsat bilen uyanık otoparkçılar fiyatı 10 TL’ye yükseltirken, bu ücreti ödemek istemeyen araç sahipleri, İstanbul Caddesi’ndeki çalışmalar nedeniyle oluşan karmaşadan faydalanıp Merkez Büyük Cami’nin avlusunu otoparka çevirdi.

banner846
Düzce 28.06.2021, 16:39 29.06.2021, 14:42
3725
banner844

Düzce’de otopark krizi büyüyor. Kaldırımlardan sonra şehrin göbeğindeki caminin avlusu da duyarsız sürücüler tarafından otoparka döndürüldü.

Özellikle katlı otoparkın ihale feshi nedeniyle geçici olarak kapanması sonrası şehir merkezindeki çok sayıda otoparkçının ücretlerine fahiş oranda zam yapması kaldırım parklanmalarını katladı.

5 TL giriş ücreti olan katlı otoparkın kapalı olduğu günleri fırsata çevirerek otopark ücretlerini 10 TL’ye yükselten açık otopark sahiplerine tepki artarken, bu durum şehir içi trafiğini ve kaldırımlara park etme yüzünden yayaları da olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Yüksek fiyattaki otopark ücretini ödemek istemeyen araç sahipleri, kaldırım ve yol kenarlarına araçlarını park ederek, yaya güvenliğini tehlikeye atıyor.

Son olarak şehrin tam merkez noktası olan Büyük Cami avlusu da park yerine çevrildi.

Düzce Belediyesi’nin İstanbul Caddesi boyunca kademe kademe uyguladığı Kent Estetiği Projesi nedeniyle oluşan karmaşadan faydalanan bazı sorumsuzlar, araçlarını caminin avlusuna sıra sıra dizmeye çekinmedi.

Bu duruma emniyet ve zabıtanın neden göz yumduğu ise merak konusu oldu. Günlerdir araçlarını cami avlusuna bırakan sürücülere ceza kesilmemesine tepki gösteren vatandaşlar, yetkili mercileri göreve davet etti.

Yorumlar (22)
ozc 1 ay önce
vatandaş aç aç araçlarını park edecek yer bulamıyorlar
Esnaf 1 ay önce
çok çirkin bir manzara hiç Düzceye yakışmıyor yetkililer buna hemen bir çözüm bulmalı
Yılmaz 1 ay önce
Memurlar ne zaman görevlerini yapıyolarki şimdi yapsınlar sahipsiz memleket
VATANDAŞ 1 ay önce
Düzce Düzce olalı böyle zulüm görmedi.yazıklar olsun yetkililere.
melih taşdemir 1 ay önce
taşdemir melih : belediye meydanın önü ve yeni yapılacak dükkanların alttı komple oto park olsa veya atatürk heykel meydanın altı aynı adapazarındaki gibi otopark olsa güzel olurdu düzce mize...
metin köseer 1 ay önce
caminin bahçesine de EDS konulsun.
vatandaş 1 ay önce
arabalarına ibadet yaptırıyorlar demekki
Bir cami önü kalmıştı, es 1 ay önce
Trafik Zabıtası görevini yapmıyor, evlerin önü, kaldırımlar dahi araçların istilasında, hiç bir yetkili bunu görmüyor mu, aşar dersinin iki tarafında da evlerimize gidemiyoruz, uyardığımızda ise belediye bize bişey demez biz esnafın benim iş yerimin önü diyor, bende evimin önü diyorum bu kez ağız bozuyorlar. Bunun sonu ne olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın