banner614

“VATANIMIZA SALDIRANLARA KARŞI CANIMIZI FEDA ETMEYE HAZIRIZ”

banner619

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Gazi Albay Ayhan Metin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.” ifadesini kullandı.

banner846
Düzce 19.09.2020, 11:34
349
“VATANIMIZA SALDIRANLARA KARŞI CANIMIZI FEDA ETMEYE HAZIRIZ”
banner844

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de törenlerle kutlandı. Vatan toprağını korumak için canları pahasına mücadele veren gazilerimizin gününde, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Gazi Albay Ayhan Metin yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

“Gaziliğin devlet ve millet nezdindeki önemini, “Kahraman Türk Ordusu ; sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdimine dalalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatımın en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.” diyerek anlatan Mustafa Kemal Atatürk’e  19 Eylül 1921 Günü Mareşallik ve Gazilik unvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün Gaziler Günü olarak adledilmiştir.

 “Vatan mutlaka selâmet bulacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi selâmetini, kendi saadetini memleketin ve milletin saadeti ve selâmeti için feda edebilen vatan evlâtları çoktur.”

 Bizler için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Böyle bir günde bizlerle birlikte mutluluğumuzu paylaşan herkese tüm gaziler adına teşekkür ederim. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım. Gaziler Günü’müz kutlu olsun.”

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (0)
14°
kapalı