banner851

banner614

VELİLER SORUMLULARI CİMER’E ŞİKAYET ETTİ

Düzce’de yeni eğitim dönemi bazı okullarda sıkıntılı başladı. Metek TOKİ konutlarında bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun tamamlanmayan otoparkı, öğrencilerin hem çamur kabusu hem de kilitli giriş kapısı yüzünden tehlikeli anlar yaşamasına yol açtı. Eğitimin ilk günü baş gösteren bu çilenin sorumlusu olan okul yönetimini CİMER’e şikayet eden veliler, “Okula hademe olamayacak kişiyi idareci yaparsan böyle olur!” serzenişiyle bitmeyen çalışmalara atıfta bulundu.

banner619
Düzce 06.09.2021, 13:30 07.09.2021, 16:26
5155

1.5 yılın ardından okul sıraları ile buluşan öğrencilerin sevinci bazı okullarda baş gösteren sıkıntılar yüzünden yarım kaldı.

Özellikle okulların yüz yüze eğitime kapalı kaldığı süre ve yaz tatili göz önüne alındığında aylardır eksikliklerin giderilmesi için zamanı olan okul yönetimleri, çalışmaları son günlere sarkıtınca olan öğrenci ve velilere oldu.

Düzce merkezde bulunan Metek TOKİ konutlarındaki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu da yeni döneme sancılı başladı. Servis araçlarının sorunsuz park etmesi amacıyla okulun arka kısmındaki arazinin otoparka çevrilmesi için başlatılan çalışmaların yarım bırakılması, tepkiye neden oldu.

Tamamlanmayan otopark yüzünden yağmurun da etkisiyle çamurla kaplanan toprak yolda yürümekte zorlanan öğrenci ve veliler, bu duruma isyan etti.

Arka giriş kapısı neden kilitli?

Okulun arka girişinde başlatılan çalışmaların ayladır bitirilmemesini eleştiren tepkili veliler, hem servisten inen hem de ikametleri nedeniyle arka taraftan okula girmesi gereken yüzlerce öğrenci varken giriş kapısının neden kapalı tutulduğunu da sorguladı. Ayrıca okul yönetimi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında CİMER’e şikayette bulunduklarını vurguladı.

“CİMER’e şikayette bulunduk”

Konu ile ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderen veliler, “İlk okulun arka girişinde, okul servisleri için yapılan alan, bir buçuk metre derinliğinde kazılmış. Öğrencilerin geçmesi için patika yol kazılmış ve okulun kapısının kilitli olması nedeniyle öğrenciler okula girebilmek için, duvardan atlamak zorunda kaldı. Konu ile ilgili CİMER’e şikayette bulunduk. Okulda öğrenim gören bine yakın öğrenci mağdur olurken, velilere okul yönetiminden de bir açıklama yapılmadı.” ifadelerini kullandı.

“Çocuklar demir kapı üzerinden atlayıp okula girmek zorunda kaldı”

Aynı sorun hakkında şikayette bulunan bir diğer veli ise “Merhaba benim 2 çocuğum var. Biri Metek TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na diğeri yanındaki anasınıfına gidiyor. Koskoca yaz geçmiş olmasına rağmen okul açılma zamanı yol çalışmasına başlanmış. Okulun girişi araçlardan dolayı çok kalabalık ve çocuklara araba çarpma riski çok fazla geçtiğimiz sene yaşanmıştı. Arka girişten girmek istediğinde kapıyı kapatıp ön girişi kullanmamız söylendi. Ve çocuklar demir kapı üzerinden atlayıp okula girmek zorunda kaldı. Yol çalışmasının olduğu yerde 2 insan yan yana zor geçiyor. Ve yandaki otlardaki dikenler çocukların bacaklarına batarak okula gitti.”

Öte yandan öğrencilerin duvardan atlayarak okula girdiği anların fotoğrafını paylaşan veliler, olası bir kaza yaşanmadan kapıdaki kilidin kaldırılması gerektiğine dikkat çekti.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (21)
metek 2 hafta önce
bu nasıl habercilik yahu pes vAllahi, pes vAllahi, pes vAllahi
apar topar belediyenin suçlandığı eski haber kaldırılmış yenisi gelmiş
aklımızda deli sorular.
ahmet 2 hafta önce
öncü tv siz alemi kör herkesi sersem mi sanıyorsunuz dün fen işlerini sorumlu tutuyordunuz bugün okulu. bu nasıl geri vites.
metek tokide oturuyorum. orayı belediyenin yaptığını herkes biliyor
belediyenin proje tabelası daha aslı köprü başında gidin bakın
saçmalamayın. milleti de salak zannetmeyin
UNCU 2 hafta önce
BU YOLUN KİMİMN YAPACAĞINDAN HABERİ OLMAYANLARDA OY VERİP BU ÜLKENIN KADERİNİ BELLİ EDİYOR.MAKARNACILAR...
turgay 2 hafta önce
nasıl oluyor da jimnastik dalında olimpiyat şampiyonu çıkaramıyoruz hayret
Öncü 2 hafta önce
Sizin yapacağınız haber bu kadar olur. Velinin bilgisizliğide. Okul yönetiminin belediye yolunu yaptırdığı nerde görülmüş.
Oblomov 2 hafta önce
Ben cocugum bu okulda okusun diye oturdugum evde site aidatı veriyim sen gel hile ile dışardan adrese dayalı kayıt sistemini del ondan sonra 20 kisilik siniflar 36 kisi olsun ve kaos. bu okulun herseyi yeterliydi. Metek toki disindan gelenler berbat etti.
Vatandaş 2 hafta önce
Bu durumun okul yönetimiyle ne alakası var yolun sorumluluğu belediyede değil mi? Muhterem bakanımız bakmaya yetinmeyip bu çalışmayı bir an evvel bitirseydi vatandaş mağdur olmazdı. Belediyenin yapamadığını okul yönetiminden beklemek vAllahi garip
Ankaralı 2 hafta önce
O yol yapım çalışmalarını yapan okul mu? Yoksa Düzce Belediyesi mi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın